Hans Markusega matkale

Ootame kõiki koolilapsi ja noorukeid Hans Markusega matkama. Matkade eesmärk on tutvustada koolinoortele looduses viibimist, loodusega arvestamist ning loodusfotograafiat. Kes ikka lastele paremaks eeskujuks on, kui ise alles hiljuti gümnaasiumi lõpetanu.

Kes on Hans Markus?

Hans Markus lõpetas Vanalinna Hariduskolleegium ning on juba viimased 2 aastat Kõrvemaal looduses ringi uidanud ja oma fotograafia kirge välja elanud. Fotokonkursil “Looduse Aasta Foto 2015″ pälvis noorte kategoorias tunnustust suisa 5 tema fotot, mis kõik on väljas Loodusfoto Aastaraamatus. Lisaks on kaks näitust, üks neist on püsinäitus, mis asub Kõrvemaa Matka- ja Suuskakeskuses.

 

 

 

Matkaprogrammi valikud:

Rattaga metsa

Läheme ratastega matkama metsaradadele ja -teedele. matkamarsruudi muudab põnevaks Põhja-Kõrvemaa künklik ja oosidega – rabade – järvedega kaetud maastik ning Nõukogude Liidu polügooni ajast alles jäänud tihe teedevõrgustik. Matka ajal teeme ka peatusi, mille raames pöörame tähelepanu looduskaitse ja maastikukaitsealustele metsadele, metsaelanikele ja nende jälgedele  - kuidas jõuda “oma lugu rääkiva” loodusfotoni.

Räätsadega rappa

Läheme räätsadega rappa avastama hoopis teistsugust maastikku – mis on soo, mis on raba, mis on
siirdeoo, kui vanad on Põhja-Kõrvemaa rabad; millised ohud inimestele on rabas, kes elab rabas ja milline taimestik katab raba? Kõikidele nendele küsimustele saame vastused läbi praktilise matka.

Matkaprogrammide hinnad koos vajaliku varustusega:

  • 20 – 30 last – 15€/osaleja
  • 31 ja enam last – 13€/osaleja

Toitlustamine: 

  • Valik 1 – grillvorstid ja viinerid, lõkkekartulid ja morsijook -  hind osalejale 4,50
  • Valik 2 – frikadellisupp, viineripirukad 2 tk, pannkook moosiga ja morsijook – hind osalejale 6,00€

Lisavõimalused:

Ööbimine metsas ja telkimine - sobiv lastele alates 12.-st eluaastast. Leiame sobiva laagriplatsi, teeme erinevaid lõkkeid. Kuidas saada sooja ilma lõkketa? Kuidas metsas ellu jääda? Õpime ka, kuidas lõkkel toitu valmistada. Programmile järgneb öö telkides. Mis saaks olla veel põnevam? Hind 7€/laps. Hind ei sisalda telkide renti.

Lisavõimalused keskuses: