Matkaprogrammid lastele

  • Rattamatk ja kalapüük – sobiv lastele alates 9.-st eluaastast. Läheme mõnusale rattamatkale maastiku- või tõukeratastega Põhja-Kõrvemaa loodusmaastikule, kus tihe teedevõrgustik on just kui loodud jalgrattamatkadeks. Matkateekond viib meid mööda oose, mööda rabajärvesid ja näitame Põhja-Kõrvemaa loodusvaatamisväärsuseid, mida peab oma silmaga nägema. See on täpselt selline matk, kus kõik leiavad endale midagi avastamist väärt.Peatume järve ääres ja paneme proovile kalapüüdmise oskused. Kuidas püüda ja millega püüda? Juhised saame instruktorilt. Järve ääres on võimalik pidada ka piknikku, toidu saab kaasa tellida keskusest.Matkaks tuleb arvestada orienteeruvalt 2,5 kuni 5 tundi ning matkatempo sõltub grupist. Läheme matkale koos ja ka tuleme matkalt koos. Hind sisaldab retkejuhi teenuseid matkal ning kalastamistarvikuid. Rattaid on võimalik keskusest laenutada lisatasu eest, maastiku- ja tõukeratas7€/osaleja; FATratas 10€.
  • Jalgsimatk “Rabav raba ja oosid” – sobiv lastele alates 10.-st eluaastastLoodusvaatlusmatk rabamaastikul ja oosidel. Räägime raba tekkest ja kasvamisest. Vastuse saavad küsimused, mis on kõrgsoo, madalsoo ja siirdesoo. Arvutame raba vanust ning teeme selgeks rabas leiduvad taimed. Selgitame välja ka räätsade vajaduse rabas ja kuidas neid ise teha. Matkamise käigus mõõdame oose ka üles-alla. Pärast matka koguneme lõkkeplatsil ning peame maha mõnusa pikniku, süütame lõkke erinevate vahenditega.Jalgsimatka kestvuseks on orienteeruvalt 1 kuni 2 tundi. Pärast matka on võimalik kõigil harjutusalal vibu lasta, viime läbi väikese viktoriini matka jooksul läbitud teemadest ja ümbritsevast loodusest, soovi korral õpetame lastele tegema loomakesi või taimeseadeid loodusest leiduvast. Peale matkalist tegevust saavad lapsed vibuga lasta harjutusalal.
  • “Ajal on lugu” – sobiv lastele alates 11.-st eluaastast. Kombineeritud bussi- ja jalgsimatka algus on Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses. Matka alguses tutvustab  retkejuht lühidalt matka teemat, plaane ja tegevuskava. Seejärel läbitakse bussiga lähipiirkonna kultuuri- ja rahvaajaloo tähtsamad paigad vastavalt valitud matka teemale ning alustatakse jalgsimatka Paukjärve matkarajal. Paukjärve matkarajani on keskusest ca 12 km.Peale matkamist toimub piknik, mille käigus viime läbi viktoriini matka jooksul läbitud teemadest ja ümbritsevast loodusest.

Ajaloomatka teemade valik:  A.H.Tammsaare elu Koitjärvel; piirkonna militaarajalugu; piirkonna kultuuriajalugu ja ühiskondlik elutegevus.

Matkaprogrammide hinnad:

  • kuni 20 last – hind 200€
  • iga järgnev osaleja 8,50€

Toitlustamine: 

  • Valik 1 – grillvorstid ja viinerid, lõkkekartulid ja morsijook -  hind osalejale 4,50
  • Valik 2 – friikartulid, ahjuviinerid, pannkook moosiga ja morsijook - hind osalejale 6,00€
  • Valik 3 – frikadellisupp, viineripirukad 2 tk, pannkook moosiga ja morsijook – hind osalejale 6,00€
  • Valik 4 – kartulisalat, ahjuviinerid, pannkook moosiga ja morsijook – hind osalejale 5,50€

Lisavõimalused: Õhtune lõkkeprogramm ja telkimine - sobiv lastele alates 7.-st eluaastast. Õpime tule süütamist ilma tikkude, välgumihkli ja süütevedelikuta.Teeme erinevaid lõkkeid. Kuidas saada sooja ilma lõkketa? Kuidas metsas ellu jääda? Õpime ka, kuidas lõkkel toitu valmistada. Programmile järgneb öö telkides. Mis saaks olla veel põnevam? Hind 7€/laps. Hind ei sisalda telkide renti.