Seiklusprogrammid lastele

  • Rongiga Kõrvemaale seiklema – sobiv lastele alates lasteaiast. Retkejuht võtab matkalised vastu Aegviidu raudteejaamas, kust suundutakse mõnusale loodusvaatlusmatkale Sõõriksoo õpperajale, järve äärde orienteerumismängule ja vibu laskma. Orienteerumismängu jooksul tuleb lahendada ülesandeid ja mõistatusi, vastata küsimustele matkal nähtu ja kogetu põhjal. Peale orienteerumist minnakse Aegviidu madalseiklusrajale turnima ja ronima. (Programm sobilik kuni 40-lapselisele grupile).
  • Maastikuseiklus Kõrvemaal- sobiv lastele alates10.-st eluaastast. Vahva, õpetlik ja aktiivne päev looduses, mille käigus õpetame lastele looduses viibimist ja seiklemist. Tegemist on seiklusliku tegevusega maastikul, mille käigus tuleb lahendada erinevaid ülesandeid s.h fotoülesanne ja mõistatusi, oskused pannakse proovile köieharjutustega ja  vibu laskmisega. Peale tegevust viime läbi väikese viktoriini tegevuse jooksul läbitud teemadest ja ümbritsevast loodusest. Lapsed saavad keskuses veel lisaks turnida ja ronida, jalgpalli või rannavollet mängida. Programmi kestvus 3 – 4 tundi.
  • Seiklus Kõrvemaal: discgolf ja vibulaskmine- sobiv lastele alates 8.-st eluaastast. Põnev programm aktiivsete tegevustega keset loodust. Lastegrupp jagatakse kaheks ja seiklus algab: üks grupp alustab discgolfiga. Lastele selgitatakse mängureeglid, õpetatakse visketehnikat ning järel läbitakse harjutusrada koos instruktoriga.  Teine grupp suundub samal ajall vibulaskmisega tutvust tegema. Viburada koosneb avarast harjutusalast ning 8-st laskmiskohast. Põnevust lisavad erikõrgustele suunatud laskmiskohad, üle oja laskmine… Märklaudadeks on ka loomakujundid, et saada ettekujutust Robin Hood’i jahikäigust. Lastele tehakse vibulaskmise algkoolitus harjutusväljakul ning koos instruktoriga läbitakse metsarada. Seejärel vahetavad grupid koha. Programmi kestvus 3-4 tundi.

Seiklusprogrammide hinnad:

  • kuni 20 last – hind 280€ (miinimumtasu)
  • iga järgnev osaleja 12,50€

Toitlustamine: 

  • Valik 1 – grillvorstid ja viinerid, lõkkekartulid ja morsijook -  hind osalejale 4,50
  • Valik 2 – friikartulid, ahjuviinerid, pannkook moosiga ja morsijook - hind osalejale 6,00€
  • Valik 3 – frikadellisupp, viineripirukad 2 tk, pannkook moosiga ja morsijook – hind osalejale 6,00€
  • Valik 4 – kartulisalat, ahjuviinerid, pannkook moosiga ja morsijook – hind osalejale 5,50€

Lisavõimalused:

Õhtune lõkkeprogramm ja telkimine - sobiv lastele alates 7.-st eluaastast. Õpime tule süütamist ilma tikkude, välgumihkli ja süütevedelikuta.Teeme erinevaid lõkkeid. Kuidas saada sooja ilma lõkketa? Kuidas metsas ellu jääda? Õpime ka, kuidas lõkkel toitu valmistada. Programmile järgneb öö telkides. Mis saaks olla veel põnevam? Hind 7€/laps. Hind ei sisalda telkide renti.