Tallinna Rattamaratoni rada

Juba sellel laupäeval, 16 septembril toimub Tallinna Rattamaraton Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses, mis paneb ka punkti 2017 hooaja rattasarjale.

Sellel aastal on plaaninud rajamesiter Jüri Voodla midagi põnevat ja rada pakub uusi väljakutseid ratturitele.

Kellel huvi saab tulla tutvuma maratoni rajaga. Rada on tähistatud valgete SKODA lintidega ning nooltega. Rajakaarte saab küsida keskuse söögimajast (sügishooajal on esmaspäev ja teisipäev keskus suletud).

RAJAKIRJELDUS

20. Tallinna Rattamaratoni kõik stardid ja finišid toimuvad Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses.

Tallinna Rattamaratoni rattaradade iseloomustuseks võib öelda, et rajad on põhiliselt laiad ja kasutatud on palju suusaradu. Pinnas on liivane ning seega muudab vihm rajad paremaks. Puuduvad kilomeetrite pikkused pehmed ja mudased rabalõigud, juurikatel turnimine ning puude vahel ukerdamised ja laskumised on kiired ning seetõttu ka ohtlikud. Seega rada on püütud teha mõttega, et see oleks sobilik nii pühapäevasõitjatele kui ka kogenenumtele ratturitele. Samas on rada muutunud huvitavamaks, kuna Jäneda poolne sile osa on rajast välja jäetud, et tekitada sõitjatele rohkem vaheldust. Rajale on lisatud kaks uut singlit ja kaks tõusu. Sõitjad peavad seekord vallutama neli korda Puki mäge.

Tallinna Rattamaratoni rada sobib ideaalseks ettevalmistuseks neile, kes lähevad Tartu Rattamaratonile, kus rajad on veel laiemad ja tõusud vahelduvad samuti kiirete laskumistega. Samas on ka maratoni toimumisaeg, nädalal enne Taru Rattamaratoni, väga sobilik üheks korralikuks tühjendussõiduks. XXL sõidu (76 km) esimene ring 29 km ja teise ringi esimesd 28 km on kergem rada. Viimasel 19 km,  kuni finišini raske rada.

Põhisõidu rada  47 km üks ring ja kaks TP.

76 km sõidetakse algul 29 km ring, mis põhiliselt kattub 47 km ringiga, ära jääb Koolme ja Pukimäe osa ja pärast veel 47 km ring ning rajal 4 TP.

20 km sõidetakse ka mööda põhisõidu rada (vaata kaarti) ja 1 TP

Põhisõit – 47 km – Tõusumeetreid 620 meetrit

Virtuaalne kaart - https://www.plotaroute.com/route/472206

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eesti Pagari Noorte- ja matkasõit – 20 km . Virtuaalne kaart - http://www.plotaroute.com/route/472223

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XXL sõit – 76 km - Tõusumeetreid 988 meetrit. Virtuaalne kaart - http://www.plotaroute.com/route/472213