Suvised tegevused gruppidele

NB! KÕIKIDE LOODUSES TOIMUVATE MATKADE JA SEIKLUSTE KÄIGUS TEEME KA LOODUSELE PAI – KORJAME ÄRA PRÜGI! HOIAME KESKKONDA!

MATKAD

Räätsamatk rabas

Varakevadel kutsume Sind matkama Koitjärve rappa või Kõnnu Suursoole, kuhu tavaliselt meie jalg niisama ei julge astuda. Räätsad on need imelised nn võlukingad, mis võimaldavad meil sammuda ja kõikuda fantastilises looduskaunis kohas – rabas. Retkejuht räägib legende ja jutte kunagisest Koitjärve külast ja elust ning Paukjärve ümbuse ajaloost läbi erinevate valitsusaegade. Peale matka soovitame lõõgastuda saunas.

Räätsamatk rabas – hind kuni 5-le 175 €, hind kuni 10-le  280 €. Iga järgnev osaleja 15 €. Hind sisaldab matkaks vajaliku varustuse rent ja retkejuhi teenuseid. Matka kestvus kuni 2 tundi. NB! Matka alguspunkti liigub klient oma transpordiga, alguspunkti kaugus sõltub matkakoha valikust.

Jalgsimatk

Matk kaunil Põhja-Kõrvemaa maastikul. Matka distants ja ajaline kestvus vastavalt grupi soovidele.

Matka hind kuni 5-le 95 €, hind kuni 10-le 145 €. Iga järgnev osaleja 7 €. Hind sisaldab retkejuhiga matka. Matka kestvus kuni 2 tundi. Sõltuvalt matkakoha valikust liigub klient matka alguspunkti oma transpordiga.

 

Sportlik jalgsimatk 15 km, 20 km, 25 km

Matka tempo vastavalt grupitempole. Pausid igal tunnil 10 minutit. Keskmine liikumise tempo koos pausidega 1 km/ 10 min.

Matka hind kuni 5-le 95 €, hind kuni 10-le  145 €. Iga järgnev osaleja 7 €.Hind sisaldab matka koos retkejuhi/treeneriga ja 1 h saunatamist peale matka.

Päikesetõusu  ja -loojangu matkad 

Kõrvemaal on iga päev kaunis! Rabas on päikesetõusu ajal enneolematult salapärane. Udu, varjud, väikesed kõverad rabamännid ja loodushääled või ka täielik vaikus… Igal hommikul on päikesetõus eriline ja erakordne – kord kumab päike läbi udu, kord sillerdavad päiksekiired hommikusel kastel… Sama imetlusväärne on ka päikeseloojang. Matka alustame enne päikese loojumist, et jõuaks päevavalges imetleda laukaid ja rabajärvekesi, õõtsuda õõtsikutel… Pimedas matkamise võlude kogemiseks kasutame rabast välja tulemiseks pealampe. Meie retkejuht viib Teid Kõrvemaal paikadesse, kuhu niisama ei satu.

Ajanappusel on hea minna päikesetõusu nautima kanarbikunõmmele! Udu, ooside varjud, esimesed päikesekiired ja vaikus.

Matka hind kuni 5-le 125 €, hind kuni 10-le 180 €. Iga järgnev osaleja 7 €. Hind sisaldab retkejuhiga matka ja vajadusel pealampide renti. Matka kestvus kuni 2 tundi. Sõltuvalt matkakoha valikust liigub klient matka alguspunkti oma transpordiga.

Maastiku-, tõuke- või FAT rattamatk

Põhja-Kõrvemaa loodusmaastik on just kui loodud rattamatkade jaoks – tihe teedevõrgustik 36 000 hektaril, suplust võimaldavad rabajärved, huvitavad RMK matkarajad; mitmekülgsed terviserajad, avar ja omanäoline Jussi kanarbiku nõmm, oosid ja seljandikud.

Tõukerattamatk sobib ideaalselt loodusvaatlejale, vähem sportlikule matkahuvilisele. Tõukerattaga on lihtsam tasakaalu hoida, teha peatusi, läbida erinevaid  ja kitsamaid matkaradu ning liikuda laudteel.

FAT rattad on ideaalseks matkamisvahendiks maastikul – oosid, künkad, rabad, liivased alad…

Rattamatk – hind kuni 5-le 175 €, hind kuni 10-le osalejale 280 €. Iga järgnev osaleja 15 €. Hind sisaldab retkejuhiga matka ja varustuse renti (ratas ja kiiver). Matka kestvus kuni 2 tundi.

Jalgsimatk kopra jälgedes

Põhja-Kõrvemaa Rekka oja on kopraperele meelispaik ning oja äärde on ehitanud koprad oma paradiisi. Seda paradiisi ja nende elutavadega lähemegi me tutvuma. Matka käigus saavad matkalised kuulda retkejuhi pajatusi kobraste elutavadest ning soodsatel tingimustel saab neid fantastilisi loomi ka oma silmaga näha. Matk toimub vaikuses ning vaikides. Peale matka koguneme lõkkeplatsil ning peame mõnusa pikniku, et muljeid jagada. Jalgsimatka kestvuseks on orienteeruvalt 1 kuni 3 tundi.

Matka hind kuni 5-le 125 €, 10-le 230 €. Iga järgnev osaleja 18 €. Hind sisaldab kopramatka eelprogrammi, retkejuhiga matka ja piknikukorvi supi ja värksete ahjupirukatega.

Võimalikud lisategevused matkal:

  • ujumine
  • korilus
  • fotograafia
! Grupimatkade hinnad sisaldavad ka keskuse külastustasu – sh üldtualettide kasutamist, footpooli mängimist, madalaseikluspargi kasutamist ja vibulaskmist harjutusalal.

 

SEIKLUSLIKUD TEGEVUSED

Kanuumatk Soodla jõel

Kanuumatk toimub Soodla jõel, mis sobib oma iseloomult hästi ka koos lastega matkamiseks – jõgi on rahuliku vooluga. Mingeid erilisi oskusi kanuusõit ei nõua,  ent kasuks tuleb muidugi rahulik meel ja koostöö samas paadis viibijatega. Et kanuumatk oleks enamat kui ainult loodusvaatlus, siis oleme ettevalmistanud kaardi erinevatest põnevatest kohtadest jõel. Tänu sellele on matkajal võimalik loodust avastada ja tabada lindude-loomade elutegevuse jälgi. Matkaja ülesanne on lisaks kanuuga matkamisele jälgida ja leida üles kohad ning jäädvustada erinevaid loodusobjekte.

Kanuumatk Soodla jõel – hind kuni 10-le osalejale 290 €.  Hind sisaldab varustuse renti, vajalikku juhendamist ja seiklustegevust. NB! Matka alguspunkti liigub klient oma transpordiga (ca 8km). Matka kestvus 1,5 – 2 tundi.

Orienteerumisseiklus 

Orienteerumisseiklus annab võimaluse ise rada leida ning teadmised ja oskused proovile panna. Võib minna otse, aga saab ka ringiga! Mäng on nii kogemusega kui kogemuseta orienteerujatele – raskusaste on teie endi valida! Lisaks orienteerumisele on võistkondadel vaja lahendada lisaülesandeid ja panna proovile oma täpsuse oskused.

Orienteerumisseikluse hind kuni 10-le 160 €. Iga järgnev osaleja 7 €. Hind sisaldab orienteerumise algõpet, seikluse juhendamist, ülesannete ja mõistatustega seikluse läbiviimist. Seikluse kestvus 2-4 tundi.

Seiklusrogain

Retk kaardiga Kõrvemaa kaunis looduses – astume maha tuntud matkaradadelt. See on vahva meelelahutus, mitte võiduajamine! Valikorienteerumine ehk rogain – tuleb läbida kontroll- ja ülesandepunkte. Orienteerutakse paberkaardi järgi. Iga punkti läbimise eest saab võistkond plusse. Võistkonna tulemuseks on plusside summa. Raja läbimine eeldab koostööd. Soovitav on retke läbida 3 – 5 liikmelistes gruppides.

Seiklusrogaini hind 20-le 400 €. Iga järgnev osaleja 7 €. Hind sisaldab seiklustegevust ja toitlustust. Tegevuse kestvus koos lõunapausiga 6 tundi.

Vibuseiklus Kõrvemaal

Viburada koosneb avarast harjutusalast ning 8-st laskmiskohast. Põnevust lisavad erikõrgustele suunatud laskmiskohad, üle oja laskmine… Märklaudadeks on ka loomakujundid, et saada ettekujutust Robin Hood’i jahikäigust. Täispakett sisaldab vibulaskmise täisvarustust, algkoolitust harjutusväljakul ja metsaraja läbimist koos instruktoriga ning soovi korral võistluse korraldamist.

Seikluse hind kuni  5-le 105 €, hind kuni 10-le 189 €. Iga lisanduv osaleja 16 €. Hind sisaldab täisvarustuse renti, mänguõpet, metsaraja läbimist koos instruktoriga ja soovi korral võistluse korraldamist. Seikluse kestvus 2-3 tundi.

Discgolf koos mänguõppega

Mänguõppe pakett sisaldab discgolfi mängureeglite selgitamist, visketehnika õpet, mänguvarustuse laenutamist ja harjutusraja läbimist koos instruktoriga. Peale seda suundutakse iseseisvalt mängima. Mitmekülgsed rajad sobivad igale vanusele ja igale mängijale. Keskusest saab alguse 1 – 9 korviga “John Deere” nimeline harrastajate rada ning 1 – 18 korviga edasijõudnutele mõeldud “Prodigy Kõrvemaa Discgolfi rada”.  Rajad on Põhja-Kõrvemaa oosilisele maastikule iseloomulikult künklikud ja väljakutsuvad, avarate metsakoridoridega.

Mänguõppe hind kuni 5-le 75 €, hind kuni 10-le 120 €. Iga järgnev osaleja 8 €. Hind sisaldab mänguõpet, vajaliku varustuse renti, harjutusraja läbimist koos instruktoriga ja iseseisvat mängimist rajal. Mänguõppe kestvus kuni 1 tund, iseseisev mängimine sõltuvalt  raja valikust kuni 1,5 tundi või kuni 4 tundi.

Öödiscgolf Kõrvemaal

Pimedas on metsas põnev ja ärevust lisab iga krõps ja krabin. Paneme pealambid pähe, LED-lambid ketastele ja suundume rajale!

Mänguõhtu hind kuni 5-le 120 €, hind kuni 10-le 190 €. Iga järgnev osaleja 12 €. Hind sisaldab pimedas mängimiseks ettevalmistatud raja kasutamist, instruktori poolset juhendamist ja vajalikku varustust (ketas, LED-lamp kettale, otsmikulamp).

Maastikuseiklus Kõrvemaal

Maastikuseiklus on võistluslikuks ja huvitavaks, aga kindlasti ka lõbusaks tegevuseks fantastilisel ja vaheldusrikkal Kõrvemaa maastikul. Tegevus toimub orienteerumiskaardi, kompassi või GPS seadme abil. Mängust osavõtjatel tuleb lahendada erinevaid, nii füüsilist kui ka vaimset pingutust nõudvaid ülesandeid (orienteerudes leida üles punktid metsas, oja ületamine, loomajälgede ristsõna lahendamine, osavuse test vibuga, pimesilmi disc-golfi harjutusraja läbimine juhendajaga jne). Lisaks saavad kõik mängust osavõtjad hingata paraja annuse värsket õhku ning nautida kaunist Kõrvemaa loodust!

Seikluse hind kuni 10-le 290 €. Iga järgnev osaleja 10 €. Seikluse kestvus 2 – 4 tundi.  

Lisategevused keskuses:

  • ujumine
  • discgolfi mängimine iseseisvalt
  • footpooli mängimine
  • vibulaskmine harjutusväljakul

Lisavõimalused keskuses:

*Enne tegevust soovitame  – kerge kõhutäis -  boršisupp ja ahjupirukad (suitsukana ja muna-peekoni) – hind 5 €/osaleja

*Peale tegevust soovitame – kosutav eine – grillliha/ kanafilee vardad kartuli ja toorsalatiga, Oja talu majakook kohupiima ja virsikutega ning joogid (masinakohv, tee meega, mahl ja kannuvesi) – hind 11,50 €/osaleja

*Talusaun  - hind kuni 3 tunniks 60 €

*Tavasaun (naiste ja meeste riietusruumid, pesuruumid ja leililava eraldi, ühine eesruum)  - tunnihind esimene 65 €, järgnevad 45 €.

*Tavasaun koos ühe kümblustünniga –  hind kuni 3 tunniks 280 €. Tavasaun koos kahe kümblustünniga – hind kuni 3 tunniks 480 €.

*Ööbimine kuni 27-le Matkamajas koos hommikusöögiga argipäeviti 440 €/öö; nädalavahetustel 490 €/öö. Hinnad sisaldavad ka olenguruumi kasutamist.

*Ööbimine kuni 13-le Saunamajas koos hommikusöögiga argipäeviti 198 €/öö; nädalavahetustel 245 €/öö.

*Seminariruumide rent 19 €/tund; 125 €/päev

Info ja broneerimine:  info@korvemaa.ee või telefonil +372 5349 9598