Kontakt

Oleme külastajatele avatud:

K, N, P kl 10.00-17.00

R, L kl 10.00 – 18.00

Gruppidele ettetellimisel ka muudel aegadel!

Sportland Kõrvemaa Matka ja Suusakeskus
Sportland Eesti AS (juriidiline aadress Pärnu mnt 142a, Tallinn)
Oja talu, Pillapalu küla, Anija vald
Harjumaa 74502
Reg.nr. 10677712

Info, broneeringud, ettepanekud ja koostöö: +372 53499 598
Teenused, toitlustus ja majutus: +372 53035 630
E-post: info@korvemaa.ee; www.korvemaa.ee

Kuidas tulla?

Autoga – mööda Piibe mnt sõita ning Tallinna poolt tulles peale 31 km posti ca 200 meetrit ja pöörata vasakule. Seejärel oletegi keskuse parklas.
Bussiga – Uuejärve bussipeatus asub keskusest ca 100m kaugusel. Bussi liin nr 413 sõiduplaan
Rongiga – Aegviitu rongiga ja keskusesse jalgsi matkates, rattaga matkates või kutsute auto keskusest endale vastu, info 53499 598.
Rongide sõiduplaanid –  Elron

Raudteejaam: 5.2 km, Aegviidu
Bussipeatus: ca 100m Uuejärve
Tallinna Lennujaam: 50.1 km, Tallinna Lennujaam
Rakvere: 64 km
Jõgeva: 84 km
Paide 57 km
Tartu: 134 km
Pärnu: 147 km

Vaata asukohta kaardilt.

Vaata piirkonna kohta infot ja kaarti.

Info keskusest!

Mõnus keskus looduse rüpes – Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus – asub Anija vallas, Harjumaal, 5 kilomeetri kaugusel kunagisest kuurortlinnast Aegviidust. Keskuse territooriumilt saab alguse Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala, mille suurus on 12 961 ha. Keskuse vahetus läheduses on Uuejärve bussipeatus.

Keskuse kohal on oma lugu!

Mõned faktid, mis meie ajalugu pisut lahti seletavad:

 • Oja talu. Keskuse aadressiks on Pillapalu küla, Oja talu. Siin talus elas kunagi seppmeister August Oll oma perega. Tal oli oma väike sepikoda peamaja taga sisehoovis. Keskuse nn väike saun on kunagine vana talusaun, kuhu sisse astudes tunned tugevat ajaloo hõngu. Autoparkla ja saunataguse haljasala asemel laiusid siin kartulipõllud. Oja talul on olnud palju elanikke – endisi metsnikke, praegused naabrid jne. Neil kõigil on selle kohaga oma mälestused ja huvitavad meenutused.
 • Vana Piibe maantee asus kohe keskuse söögimaja ees, mis eraldab keskuse territooriumit terviseradade algusest. Tegemist on väga vana teega ja teatavasti oli siin enne pere-elamut Oja kõrtsitalu (sarnaselt Raudoja kõrtsitalule ja Mustjõe kõrtsitalule).
 • Nõukogude Liidu ajastu ja armee polügooni ala. Kui istuda keskuse kohvikus ja vaadata aknast välja terviseradade suunas metsapiirile, siis on näha jälgi armee polügooni ajast. Nimelt sõjaväe teenistuse lõpetanud demblid jätsid puude külge nn DMB märgistusi. Põhja-Kõrvemaa metsades võib näha puude külge diagonaalselt löödud laudu, mille küljest võib leida sööginõusid, saapaid, kiivreid.. .”Dembli” staatus saabus peale 24-kuulist armees teenimist.

Põhja-Kõrvemaa on “mägede”, soode ja järvedega kaetud ala, mida kutsutakse Eestimaa Šveitsiks. “Mäed” aga pole midagi muud, kui järsunõlvalised oosid, mis sellele piirkonnale iseloomulikud, nagu ka liivaseljandikud, metsad ja rabad. Järvi on oma 30, kuid kui lugeda kokku ka suuremad rabalaukad, siis tuleb number 50 ligi.

Looduskaitse alla võeti need alad 1991.a., millele eelnes 40 aastat Nõukogude armee polügooni staatust: suletud piirkonnad, õppused ja plahvatused, mis piirkonna elanikel siiani meeles on. Tänapäeval on need kümned tuhanded hektarid inimtühjad, kuid nii ei olnud see esimese Eesti Vabariigi ajal, mil siin asusid külad. Okupatsiooni alguses pühiti ära üle 300 talu, et polügoon saaks 36 000 ha alal laiutada.

Ka on Põhja-Kõrvemaal oluline koht Eesti kultuuriloos: kirjanik A.H. Tammsaare käis siin oma venna Jüri Hanseni juures suvitamas ja tervist parandamas. “Kõrboja peremehe” tegevuski toimub Põhja-Kõrvemaal, mille loodus ja inimesed andsid kirjanikule inspiratsiooni ka teiste teoste jaoks.

Tihe teedevõrgustik viib Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest RMK matkaradadele – tuntumad Jussi järvede, Paukjärve ja Uuejärve matkarada. Keskuse territooriumilt saavad alguse tõusude ja langustega terviserajad – 1,5km, 3km, 5km, 24km ja 65km,  mis sobivad ideaalselt metsajooksuks, kepikõnniks või rattasõiduks.

Omanäoliseim ja ainulaadseim Eestis on 65 km pikkune rada, mis ühendab omavahel piirkonna puhkekeskusi – Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, Aegviidu Puhkebaas, Nelijärve Puhkekeskus, Jäneda Mõisa Turismikeskus ja Valgehobuse suusa- ja puhkekeskus.

Piirkonnas korraldatakse vastavalt aastaajale erinevaid ratta-, jooksu- ja suusamaratone, ühiseid matkapäevi ja muid aktiivseid tegevusi, nagu näiteks Sportland Kõrvemaa Neliküritus (kevadjooks, triatlon, rattamaraton ja suusamaraton); Tallinna Suusamaraton, Tallinna Rattamaraton, orienteerumisvõistlused, kestvusratsutamise võistlused, metsajooksu- ja rattalaagrid, erinevad discgolfi võistlused.

Külastajad tulevad siia erinevatele matkadele, sportima, suve-, talve- ja sünnipäevasid tähistama; erinevaid koolitusi või seminare läbi viima  või lihtsalt meeldivat äraolemist nautima. Ja seda nii sõprusseltskondade, kolleegide kui ka peredega. Pakume võimalust korraldada lastele ja täiskasvanutele vahvaid sünnipäevasid koos aktiivsete tegevustega looduses ja erinevate meisterdamistegevustega siseruumides. Suvehooajal korraldame lastele matka-, orienteerumise-, ratta- ja seikluslaagreid ning talvel suusalaagreid. Pakume ka sportivatele lapsevanematele võimalust jätta pisike meile lastehoidu (ette broneerides).

Keskuses pakutavad teenused:

 • Toitlustamine söögimajas kuni 50-le ja territooriumil kuni 500
 • Cateringi teenus lähipiirkonna looduses
 • Majutus (31 voodikohta, lisavoodikohti kuni 10) ja palkmaja 8-le
 • Saun ja pesemisvõimalus (kuni 40 inimest korraga)
 • Seminariruumid kuni 30 -le ja välipaviljonis kuni 70-le (olemas pabertahvel, ekraan, dataprojektor, printimisvõimalus ja muu vajalik)
 • Rataste laenutus ja hooldus
 • Suve- ja talvepäevade korraldamise võimalus
 • Spordivõistluste, laagrite ja klubiliste kokkusaamiste läbiviimine
 • Kvaliteetse spordivarustuse (suusakomplektid, jalgrattad, matkavarustus) rent ja müük
 • Jalgsi-, räätsa-, ratta-, suusa- ja uisumatkade korraldamine parimate matkajuhtidega
 • Tasemel discgolfi rajad
 • Võimalik rentida ja osta discgolfi varustust
 • Discgolfi õppimise võimalus treeneri käe all
 • Suusarajad (klassika ja vabatehnika) väikelastele, lastele ja täiskasvanutele
 • Suusakool täiskasvanutele ja lastele, soovi korral sõidutehnika filmimine ja analüüs
 • Ringtuurid, matkatuurid ja militaartuurid sõjalise maasturiga
 • Mootorsaanimatkad lähipiirkonnas koos sõiduõppega
 • Seiklusmängude korraldamine
 • Viburada, varustuse rent ja algõpe
 • Kõrvemaa Timberland orienteerumise püsirada koos algõppega; eraldi rada väikelastele
 • Erinevad töötoad – viltimine; savi käsitöö; põletuspliiatsiga medalite valmistamine; meisterdamistuba erinevatest loodusmaterjalidest kaunistused tähtpäevadeks; leivaküpsetamine; vaigust medaljonid jne.
 • Lastele mänguväljak ja ronilad
 • Kogu keskuses toimib TASUTA traadita Internet
 • Parkimine (minnes matkale, suusatama)

Tegevust leiavad nii lapsed, vanemad kui ka vanavanemad. Tule oma perega meile ja veeda meeldivalt aega looduse rüpes.

PUHAS EESTIMAA LOODUS OOTAB TEID!

Territooriumi plaan