Kontakt

Keskus avatud:

 • T – R kl 10.00 – 18.00
 • L kl 09.00 – 19.00

 • P kl 09.00 – 18.00

Sportland Kõrvemaa Matka ja Suusakeskus
Sportland Eesti AS (juriidiline aadress Pärnu mnt 142a, Tallinn)
Oja talu, Pillapalu küla, Anija vald
Harjumaa 74502
Reg.nr. 10677712

Kontakttelefon:  +372 5349 9598
E-post: info@korvemaa.ee

Kuidas tulla?

Autoga – mööda Piibe mnt (nr 13) sõita ning Tallinna poolt tulles peale 31 km posti ca 200 meetrit ja pöörata vasakule. Seejärel oletegi keskuse parklas.

Rongiga – Aegviitu rongiga ja mööda kergliiklusteed keskusesse jalgsi matkates, rattaga matkates. Võimalik kutsuda ka auto keskusest endale vastu, info +372 5349 9598. Transfeeri hind 5 €.
Rongide sõiduplaanid –  Elron

Raudteejaam: 5.2 km, Aegviidu
Tallinna Lennujaam: 50.1 km, Tallinna Lennujaam
Rakvere: 64 km
Jõgeva: 84 km
Paide 57 km
Tartu: 134 km
Pärnu: 147 km

Vaata asukohta kaardilt.

Vaata piirkonna kohta infot ja kaarti.

Info keskusest!

Piibe mnt ääres, Põhja-Kõrvemaa maastikukaitseala servas asub Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, kus saab aktiivset looduspuhkust nautida igal aastaajal.

Jalgsi matkamiseks, metsajooksuks, rattasõiduks ja suusatamiseks on olemas võrratud terviserajad 1,5 km, 3 km, 5 km, 19 km, 24 km ja 65km. Viimane, 65 km Suurring,  ühendab erinevaid piirkonna puhkekeskuseid, sh matkapealinn Aegviidu. Tähistatud on põnevad matkarajad – 3,8 km Oosi matkarada, 7 km RMK Uuejärve loodusõpperada, 14 km Püüsaare matkarada.

Vaba aega saab veeta orienteerumise püsirajal, 10 laskealaga viburajal, 9 korviga discgolfi harrastajate rajal  ja 20 korviga võistlusrajal.

Lapsed saavad vaba aega veeta madalseikluspargis turnides või footpooli mängides. Alles valminud kergliiklustee võimaldab tulla rongiga Aegviitu ja sealt mööda kergliiklusteed  5 km keskusesse. 2,1 km rulliringil saab oskused proovile panna rulluiskudel ja -suuskadel. Kohapeal olemas kogu vajamineva varustuse laenutus. Söögimajas pakume külastajatele maitsvaid koduseid toite. Lisaks pakume kuuma sauna ja majutust.

Keskuses on võimalik korraldada seminare, suve- ja talvepäevi ning pidada sünnipäevi.

Keskuse kohal on oma lugu!

Mõned faktid, mis meie ajalugu pisut lahti seletavad:

 • Oja talu. Keskuse aadressiks on Pillapalu küla, Oja talu. Siin talus elas kunagi seppmeister August Oll oma perega. Tal oli oma väike sepikoda peamaja taga sisehoovis. Keskuse nn väike saun on kunagine vana talusaun, kuhu sisse astudes tunned tugevat ajaloo hõngu. Autoparkla ja saunataguse haljasala asemel laiusid siin kartulipõllud. Oja talul on olnud palju elanikke – endisi metsnikke, praegused naabrid jne. Neil kõigil on selle kohaga oma mälestused ja huvitavad meenutused.
 • Vana Piibe maantee asus kohe keskuse söögimaja ees, mis eraldab keskuse territooriumit terviseradade algusest. Tegemist on väga vana teega ja teatavasti oli siin enne pere-elamut Oja kõrtsitalu (sarnaselt Raudoja kõrtsitalule ja Mustjõe kõrtsitalule).
 • Nõukogude Liidu ajastu ja armee polügooni ala. Kui istuda keskuse kohvikus ja vaadata aknast välja terviseradade suunas metsapiirile, siis on näha jälgi armee polügooni ajast. Nimelt sõjaväe teenistuse lõpetanud demblid jätsid puude külge nn DMB märgistusi. Põhja-Kõrvemaa metsades võib näha puude külge diagonaalselt löödud laudu, mille küljest võib leida sööginõusid, saapaid, kiivreid.. .”Dembli” staatus saabus peale 24-kuulist armees teenimist.

Põhja-Kõrvemaa on “mägede”, soode ja järvedega kaetud ala, mida kutsutakse Eestimaa Šveitsiks. “Mäed” aga pole midagi muud, kui järsunõlvalised oosid, mis sellele piirkonnale iseloomulikud, nagu ka liivaseljandikud, metsad ja rabad. Järvi on oma 30, kuid kui lugeda kokku ka suuremad rabalaukad, siis tuleb number 50 ligi.

Looduskaitse alla võeti need alad 1991.a., millele eelnes 40 aastat Nõukogude armee polügooni staatust: suletud piirkonnad, õppused ja plahvatused, mis piirkonna elanikel siiani meeles on. Tänapäeval on need kümned tuhanded hektarid inimtühjad, kuid nii ei olnud see esimese Eesti Vabariigi ajal, mil siin asusid külad. Okupatsiooni alguses pühiti ära üle 300 talu, et polügoon saaks 36 000 ha alal laiutada.

Ka on Põhja-Kõrvemaal oluline koht Eesti kultuuriloos: kirjanik A.H. Tammsaare käis siin oma venna Jüri Hanseni juures suvitamas ja tervist parandamas. “Kõrboja peremehe” tegevuski toimub Põhja-Kõrvemaal, mille loodus ja inimesed andsid kirjanikule inspiratsiooni ka teiste teoste jaoks.

Tihe teedevõrgustik viib Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest RMK matkaradadele – tuntumad Jussi järvede, Paukjärve ja Uuejärve matkarada. Keskuse territooriumilt saavad alguse tõusude ja langustega terviserajad – 1,5km, 3km, 5km, 24km ja 65km,  mis sobivad ideaalselt metsajooksuks, kepikõnniks või rattasõiduks.

Omanäoliseim ja ainulaadseim Eestis on 65 km pikkune rada, mis ühendab omavahel piirkonna puhkekeskusi – Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, Aegviidu Puhkebaas, Nelijärve Puhkekeskus, Jäneda Mõisa Turismikeskus ja Valgehobuse suusa- ja puhkekeskus.

Piirkonnas korraldatakse vastavalt aastaajale erinevaid ratta-, jooksu- ja suusamaratone, ühiseid matkapäevi ja muid aktiivseid tegevusi, nagu näiteks Sportland Kõrvemaa Neliküritus (kevadjooks, triatlon, rattamaraton ja suusamaraton); Tallinna Suusamaraton, Tallinna Rattamaraton, orienteerumisvõistlused, kestvusratsutamise võistlused, metsajooksu- ja rattalaagrid, erinevad discgolfi võistlused.

Külastajad tulevad siia erinevatele matkadele, sportima, suve-, talve- ja sünnipäevasid tähistama; erinevaid koolitusi või seminare läbi viima  või lihtsalt meeldivat äraolemist nautima. Ja seda nii sõprusseltskondade, kolleegide kui ka peredega. Pakume võimalust korraldada lastele ja täiskasvanutele vahvaid sünnipäevasid koos aktiivsete tegevustega looduses ja erinevate meisterdamistegevustega siseruumides. Suvehooajal korraldame lastele matka-, orienteerumise-, ratta- ja seikluslaagreid ning talvel suusalaagreid. Pakume ka sportivatele lapsevanematele võimalust jätta pisike meile lastehoidu (ette broneerides).

Keskuses pakutavad teenused:

 • Toitlustamine söögimajas kuni 50-le ja territooriumil kuni 500
 • Cateringi teenus lähipiirkonna looduses
 • Majutus (40 voodikohta, lisavoodikohti kuni 10) ja palkmaja 4-le
 • Saun ja pesemisvõimalus (kuni 40 inimest korraga)
 • Seminariruumid kuni 30 -le ja välipaviljonis kuni 70-le (olemas pabertahvel, ekraan, dataprojektor, printimisvõimalus ja muu vajalik)
 • Rataste laenutus ja hooldus
 • Suve- ja talvepäevade korraldamise võimalus
 • Spordivõistluste, laagrite ja klubiliste kokkusaamiste läbiviimine
 • Kvaliteetse spordivarustuse (suusakomplektid, jalgrattad, matkavarustus) rent ja müük
 • Jalgsi-, räätsa-, ratta-, suusa- ja uisumatkade korraldamine parimate matkajuhtidega
 • Tasemel discgolfi rajad
 • Võimalik rentida ja osta discgolfi varustust
 • Discgolfi õppimise võimalus treeneri käe all
 • Suusarajad (klassika ja vabatehnika) väikelastele, lastele ja täiskasvanutele
 • Suusakool täiskasvanutele ja lastele, soovi korral sõidutehnika filmimine ja analüüs
 • Ringtuurid, matkatuurid ja militaartuurid sõjalise maasturiga
 • Mootorsaaniga lõbusõidud
 • Seiklusmängude korraldamine
 • Viburada, varustuse rent ja algõpe
 • Kõrvemaa Timberland orienteerumise püsirada koos algõppega; eraldi rada väikelastele
 • Erinevad käsitöötoad koostöös partneritega
 • Lastele mänguväljak ja ronilad
 • Kogu keskuses toimib TASUTA traadita Internet
 • Parkimine (minnes matkale, suusatama)

Tegevust leiavad nii lapsed, vanemad kui ka vanavanemad. Tule oma perega meile ja veeda meeldivalt aega looduse rüpes.

PUHAS EESTIMAA LOODUS OOTAB TEID!

Territooriumi plaan