Discgolf

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses ootavad sind hooldatud discgolfi rajad. Mitmekülgsed rajad sobivad igale vanusele ja igale mängijale. Keskusest saab alguse 1 – 9 korviga “John Deere” nimeline harrastajate rada ning 1 – 20 korviga edasijõudnutele mõeldud “Prodigy Kõrvemaa Discgolfi rada”.  Rajad on Põhja-Kõrvemaa oosilisele maastikule iseloomulikult künklikud ja väljakutsuvad, avarate metsakoridoridega.  

Rajakasutustasu 3 €/täiskasvanu (lapsed tasuta)

Tasuda saab nii söögimajas kui ka mobiilselt.

Täname, et panustad radade hooldusesse ja arendamisse!

Vaata Prodigy Kõrvemaa discgolfi rajaklippi!

Söögimajast saavad mängijad laenutada mänguvarustust ning kaasa mängukaardi koos pliiatsi ja märkealusega. Keskuses on olemas ka instruktor, kes vajadusel viib läbi mänguõpet ja annab juhiseid visketehnika kohta.

 

 

 

 

 

OLULINE:

Keskuse discgolfi rajad kuuluvad Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusele. Palume kõik planeeritavad sündmused, üritused, mängupäevakud ja võistlused Kõrvemaa discgolfi rajal eelnevalt keskusega kokku leppida.

Tuled mängima? Kui soovid tulla ja huvilisi on üle 10-ne, siis anna meile sellest teada info@korvemaa.ee. Teame soovitada kellaaegu ja jagame infot, kui palju rajal mängijaid võib olla.

Palun arvesta! Discgolfi rajal on suitsetamine ja alkoholi tarbimine keelatud!

Rajareeglitega saab tutvuda siit – raja reeglid

Erinevate võistluste ja nädalamängude kohta leiad info siit www.discgolfmetrix.com

Juhised mängimiseks

Discgolf võib olla hobi, meeldiv ajaviide pereringis või sõpradega, tervisesport või hoopiski tõsine tippsport. Tegemist on mänguga, kus eesmärgiks on visata lendav taldrik viskealalt (tii-alalt) võimalikult väheste visetega discgolfi korvi. Mängureeglid on sarnased tavagolfile.

Mängima minnakse gruppides. Soovituslik grupi suurus võiks olla 2-5 inimest. Mängimiseks kasutatakse spetsiaalseid raja mängulehti ehk skoorkaarte, kuhu märgitakse peale iga raja läbimist grupi liikme nime juurde sooritatud visete arv. Mängu alustatakse esimese viskega tii alalt ja mängukaardil nimekirja järjestusele vastavalt. Peale esimest viset viskab järgmisena alati see, kelle ketas on korvist kõige kaugemal. Teised jäävad tema selja taha ootama. Selliselt on tagatud mängijate turvalisus. Peale esimest korvi mängimist viskab järgmisena see, kes oli eelmisel rajal kõige parem ehk kellel oli kõige vähem viskeid.

Discgolfi mängimiseks kasutatakse spetsiaalseid kettaid:

  • Kaugmaaketas ehk driver
  • Keskmaa ja lähenemise ketas ehk mid-range
  • Lähimaa ketas ehk putter

Algajad võivad mängu alustada ka kaugmaa- ja lähimaakettaga. Kettaid saab laenutada keskuse söögimajast!

Discgolfi peetakse küll rohkem suviseks alaks, kuid tõelised fanaatikud mängivad iga ilmaga. Nende puhul kehtib 100% reegel – pole halba ilma, oluline on sobiv riietus. Riietuse puhul tuleks jälgida, et see ei takistaks viskeliigutuste tegemist. Jalanõudega peab olema mugav maastikul liikuda.

Võistluste puhul on juba täpsemad reeglid, mida kanda.

Visketehnikaid on erinevaid, kuid on kaks peamist:
1. Tagantkäe vise

Tagantkäe vise

2. Eestkäe vise

Eestkäe vise

Vastavalt füüsika seadustele kaldub ketas reeglina tagantkäe viske korral lennu lõpus vasakule ja eestkäe korral paremale.
Veel soovitusi ja näpunäiteid mängimiseks leiad siit.