Programmid kooliõpilastele

Kanuuseiklus Soodla jõel!

Soodla jõgi saab alguse Pandivere kõrgustikult Suuga soost ja lookleb mööda Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala. Jõgi läbib Soodla veehoidlat, mis on teatatavasti Tallinna veereservuaar. Jõe luht on võrratu pesitsemispaik veelindudele ja -loomadele. See on kobraste paradiis.

Soodla jõgi on oma loomult rahuliku vooluga, kohati kitsas, kohati käänuline ja vaheldusrikas. Jõgi sobib ideaalselt lastega matkamiseks ning matkapikkus kuni 2 tundi on jõukohane igale aktiivsele lapsele.

Hind alates 25 €/osaleja (minimaalne grupi suurus 16 osalejat).

Matka alguspunkti keskusest ca 8 km tuleb liikuda oma transpordiga. Matka on võimalik kombineerida rattamatkaga.

Maastikuseiklus Kõrvemaal- sobiv lastele alates 10.-st eluaastast. Vahva, õpetlik ja aktiivne päev looduses, mille käigus õpetame lastele looduses viibimist ja seiklemist. Tegemist on seiklusliku tegevusega maastikul, mille käigus tuleb lahendada erinevaid ülesandeid s.h fotoülesanne ja mõistatusi, oskused pannakse proovile köieharjutustega ja  vibu laskmisega. Peale tegevust viime läbi väikese viktoriini tegevuse jooksul läbitud teemadest ja ümbritsevast loodusest. Lapsed saavad keskuses veel lisaks turnida ja ronida, jalgpalli või rannavollet mängida. Programmi kestvus 3 – 4 tundi.

Hind:

  • kuni 20 last – hind 280 € (miinimumtasu)
  • iga järgnev osaleja 12,50 €

Rattamatk ja kalapüük – sobiv lastele alates 9.-st eluaastast. Läheme mõnusale rattamatkale maastiku- või tõukeratastega Põhja-Kõrvemaa loodusmaastikule, kus tihe teedevõrgustik on just kui loodud jalgrattamatkadeks. Matkateekond viib meid mööda oose, mööda rabajärvesid ja näitame Põhja-Kõrvemaa loodusvaatamisväärsuseid, mida peab oma silmaga nägema. See on täpselt selline matk, kus kõik leiavad endale midagi avastamist väärt.Peatume järve ääres ja paneme proovile kalapüüdmise oskused. Kuidas püüda ja millega püüda? Juhised saame instruktorilt. Järve ääres on võimalik pidada ka piknikku, toidu saab kaasa tellida keskusest.Matkaks tuleb arvestada orienteeruvalt 2,5 kuni 5 tundi ning matkatempo sõltub grupist. Läheme matkale koos ja ka tuleme matkalt koos. Hind sisaldab retkejuhi teenuseid matkal ning kalastamistarvikuid. Rattaid on võimalik keskusest laenutada lisatasu eest – maastiku- ja tõukeratta rent 7 €/osaleja. 

 

Jalgsimatk “Rabav raba ja oosid” – sobiv lastele alates 10.-st eluaastast. Loodusvaatlusmatk rabamaastikul ja oosidel. Räägime raba tekkest ja kasvamisest. Vastuse saavad küsimused, mis on kõrgsoo, madalsoo ja siirdesoo. Arvutame raba vanust ning teeme selgeks rabas leiduvad taimed. Selgitame välja ka räätsade vajaduse rabas ja kuidas neid ise teha. Matkamise käigus mõõdame oose ka üles-alla. Pärast matka koguneme lõkkeplatsil ning peame maha mõnusa pikniku, süütame lõkke erinevate vahenditega.Jalgsimatka kestvuseks on orienteeruvalt 1 kuni 2 tundi. Pärast matka on võimalik kõigil harjutusalal vibu lasta või viime läbi väikese viktoriini matka jooksul läbitud teemadest ja ümbritsevast loodusest.

Matkaprogrammide hinnad:

  • kuni 20 last – hind 200 €
  • iga järgnev osaleja 8,50 €

Toitlustamine: 

  • Valik 1 – viinerid, lõkkekartulid ja morss –  hind osalejale 4,50 €
  • Valik 2 – ahjuviinerid, ahjukartulid, Oja talu majakook ja morss - hind osalejale 5,00 €
  • Valik 3 – frikadellisupp, viinerid, vahukommid ja morss – hind osalejale 6,00 €

Lisavõimalused keskuses: 

Lisainfo ja broneerimine info@korvemaa.ee või +372 5349 9598