Rongiga matkale 25.08

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus koostöös Elektriraudtee kutsub kõiki huvilisi matkama Kõrvemaale

Augustikuu pühapäevadel väljub kell 10:10 Balti jaamast uus elektrirong Aegviitu, kus Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus korraldab koguperematku.

Kõik matkad ja tegevused saavad alguse Aegviidust. Oodatud on ka kõik kohalikud ja piirkonna matkahuvilised. Retkejuhid ootavad matkalisi raudteejaama Jaamahoone ees. Matkapäevadeks avatakse ka Aegwiidu Jaamapuhvet, kus kohalikud käsitöölised pakuvad jaamapargis oma tooteid. Jaamapuhvetist saab ka piirkonna matkamisvõimaluste kohta info ja ka matkakaarte. Avatud on ka RMK Aegviidu Looduskeskuse teabepunkt, kust saab infot Sõõriksoo matkaraja kohta.

Matkalised saavad pühapäeval valida järgmiste tegevuste vahel:

  • Rattamatk Lõuna-Kõrvemaale. Matkale aga viib Sven Luks, kes on Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse retkejuht ning tuntud kui Kõrvemaa matkahunt. Sven on aktiivne rattamaratonidel, orienteerumisvõistlustel kui ka Xtream võistlustel. Hobideks on veel fotograafia. Palju retkejuhi teadmisi on ta omandanud oma isalt Romeo Luksilt, kes töötas Nõukogude Liidu ajastul Nelijärve Puhkekeskuses instruktorina. Hind 7€ täiskasvanule ja 5€ lapsele alates 10ndast eluaastast. Hind sisaldab retkejuhi teenuseid. Soovi korral saab Aegviidu jaamapuhvetist matkaks jalgrattaid laenutada lisatasu eest – 7€ täiskasvanud ja 5€ laps. Retke pikkus kuni 4 tundi ja tempo sõltub matkaliste jõudlusest.
  • Räätsamatkale rabasse. Põnev saab olema seekordne räätsamatk koos kunagise metsaülema Mihkel Schasminiga, kes tunneb piirkonna metsi ja rabasid juba üle 30 aasta. Mihklilt on võimalik kuulda erinevaid lugusid nii Nõukogude Liidu kui ka Eesti Vabariigi ajastu metsandusest kui ka piirkonna ajaloost. Hind 24€ täiskasvanule ja 19€ lastele al 10 elusaastast. Hind sisaldab transporti, räätsasid ja retkejuhi teenuseid. Retke pikkus rabas orienteeruvalt 2 kuni 3 tundi.
  • Jalgsimatk Nelijärve oosid, Siniallikad ja järved. Matkale viib retkejuht Romeo Luks, kes töötas kunagi Nõukogude Liidu ajal Aegviidu kuurordi kuldajastul Nelijärve Puhkekeskuses instruktorina. Kindlasti saab ka see matk põnev ja huvitav olema. Lisavõimalusena lõbusõit veisrataste, paadiga ning jär vesuplus. Jalgsimatka hind 7€ täiskasvanud ja 5€ lapsed alates 10ndast eluaastast. Hind sisaldab retkejuhi teenuseid.
  • Aegviidu ekskursioon “Puhkekuurord Aegviidu” ja “Raudtee ajastu Aegviidus”. Hind osalejale 5€ ja ekskursiooni algus kl 11.40.  Giidiks on Aegviidu kooli ajaloo- ja loodusõpetaja Rain Rannaääre ja Jaamahärra Tõnis Raudla. Retke pikkuseks on kuni 2 tundi. Soovi korral saavad lapsed külastada ka Aegviidu seiklusparki ja matkalised metsa seenele või marjule minna. Aegviidu ekskursioon sobib hästi neile, kes pikemalt matkata ei soovi.
  • Lühieksursioon “Puhkekuurord Aegviidu” ja Aegviidu “Jaamahärraga jalutuskäik” matkale registreerunutele tasuta algusega kl 16.30

Avatud on Aegviidu Jaamapuhvet, kus pakutakse meelepärast suupisteid. Kõhu saab täis Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses ning Nelijärve puhkekeskuses.

Kõikidesse matkalistesse tegevustesse tuleb eelnevalt registreerida www.korvemaa.ee kodulehel tulekul ürituste graafiku all.

Matkadele on oodatud kõik inimesed, kes soovivad tervislikku vaheldust suvisele linnamelule ning tutvuda Kõrvemaa looduse ja vaatamisväärsustega. Matka jooksul tehakse puhke- ja söögipause. Kindlasti soovitame kaasa võtta joogi ja kerge eine pikniku jaoks, võimalusel ka binokkel ja fotoaparaat, supelriided ja vihmakeep. Jalga loomulikult mugavad matkajalatsid. Osalejal tuleks matkaks planeerida terve päev.

Elektrirong matkale väljub Balti jaamast kell 10:10 ning tagasi Tallinnasse alustab rong matkalistega reisi kell 17:39. Päevapilet matkarongile maksab 1 euro (so. terve päev kehtiv pilet).

Lisavõimalused piirkonnas:

Kõikidesse matkalistesse tegevustesse tuleb eelnevalt registreerida. Palume kirjutada lisamärkustesse matkavaliku, kui soovite tulla iseseisvalt matkama, siis ka seda. Registreerida matkale saab kuni laupäevaseni päevani ehk kuni 1 päev enne matka tuleb oma matkasoovist teada anda.

Registreeri:

Ees ja perekonnaninimi
E-posti aadress
Telefon
Tulijate arv
Lisamärkused
Soovin liituda uudiskirjaga