Terviserajad ja matkarajad

Loodussport Kõrvemaal

Kutsume Kõrvemaa tervisradadele sportima. Sind ootab võrratu loodusmaastik, huvitavad ja vahelduvad tähistatud terviserajad ning puhkevõimalused keskuses. Terviserajad sobivad nii metsajooksuks, rattasõiduks või kepikõnniks. Keskuse perenaiselt saab rajakaarti ja soovitusi raja valikul

Olemas on terviserajad pikkustega – 1,5km; 3km; 5km; 19km; 24km ja Kõrvemaa Suurring 65km –  vt kaarti .

Kõrvemaa terviserajad on tähistatud nooltega, mis muudab radadel liikumise turvalisemaks ning välistab ära eksimise.

  • 1,5 km-ne rada – rahulik terviserada, sobib ideaalselt algajatele ja lastele. Raja alguses on kaks väikest tõusu ja laskumist (nimetame neid kaameli küürudeks), ülejäänud rada lauge.
  • 3 ja 5 km-ne rada – algus analoogne 1,5km-sele rajale. Radu võiks pidada hoogsateks ja kiireteks radadeks, leidub tõuse ja laskumisi. Ettevaatust laskumistel. Sobib kepikõnniks ja metasjooksuks.
  • 19 ja 24 km-ne rada – algus analoogne nagu 5km rajal. Tuntud keskuses kui suur ring. Rada viib mööda fantastilisi looduskauneid maastikuvorme näiteks sood ja rabad –  Lagesood, Lillsood ja Riistkõrve raba; mäed, seljakud ja oosid - Veriorja mägi, Lõuniku mägi, Katku mägi ja Venemägi. Raja lähedusse jäävad fantastilised rabajärved – Linajärv, Ännijärv, Harakajärv, Sillaotsa järv, Mustjärv ja Venejärv.
  • 65km Kõrvemaa suurring on fantastiline terviserada, mis ühendab erinevaid piirkonna keskuseid - Kõrvemaa Matka- ja Suusakeksus, Aegviidu, Nelijärve, Jäneda ja Valgehobusemäe suusakeskust. Aegviidust saab alguse ka tuntud Presidendi rada.

Rahulikuma rajaproofili leiab sportija liikudes keskusest Aegviidu poole mööda 19km/24km rada. Keskusest Aegviitu on 8km. Sellel rajalõigul saab iga hetk tagasi pöörduda ning ei ole hirmu, et ära eksib või teadamata pikkusega rajale on sattunud.

Soovi korral saab keskusest tellida erinevaid treeninguid:

  • Rattasõidutreeningud, kus antakse harrastussportlastele ettevalmistust ning julgust maratonil osaleda ja võistelda. Õpitakse ka teadlikult toituma, enesekindlamalt võistlusrada läbima ning kukkumistest ja traumadest hoiduma.
  • Metsajooksu treeningud on ühendatud Nike Running Clubi jooksukoolitustega, ettevalmistused maratonideks ning jooksulaagrid. Hea võimalus on saada põhjalik ettevalmistus rahvajooksuvõistlusteks, seada personaalsed treeningeesmärgid ning omandada teadmisi metsajooksust kui tervisespordist.
  • Kepikõnnitreeningud, mis on mõeldud rahulikumatele, kuid täielikku treeningkoormust nautivatele harrastajatele, sealhulgas aktiivsetele eakatele. Kepikõnd Põhja-Kõrvemaa terviseradadel ei ole niisama jalutuskäik metsas, vaid pigem tõsine treening tõusude ja laskumistega maastikul.

Treeningpäeva iseloomustab üldiste teadmiste omandamine – õige spordiala valik, õige treeningkava, õige riietus ja varustus, õige toitumine ja palju muud. Kõrvemaa loodusspordi eesmärk on sportida targalt.

Teeme soodustusi püsiklientidele ja koostööpartneritele. Küsi lisa info@korvemaa.ee.

Tule külla. Puhas Eestimaa loodus ootab Sind.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>