Terviserajad Kõrvemaal

Loodussport Kõrvemaal

Tule Kõrvemaa tervisradadele liikuma! Sind ootab võrratu loodusmaastik, huvitavad ja vahelduvad tähistatud terviserajad ning puhkevõimalused keskuses. Terviserajad sobivad nii metsajooksuks, kepikõnniks kui  rattasõiduks. Keskusest saab soovitusi raja valikul ja rajakaarte.

Tähistatud terviserajad Kõrvemaal  – 1,5 km; 3 km; 5 km; 19 km; 24 km ja Kõrvemaa Suurring 65 km.

Kõrvemaa terviserajad on tähistatud nooltega – radadel liikumine turvalisem ning äraeksimisvõimalus välistatud.

Radade iseloomustus:

  • 1,5 km – rahulik terviserada, sobib ideaalselt algajatele ja lastele. Raja alguses on kaks väikest tõusu ja laskumist (nimetame neid kaameli küürudeks), ülejäänud rada lauge.
  • 3 km ja 5 km – algus sama, mis 1,5 km  rada. Radu võiks pidada hoogsateks ja kiireteks, leidub tõuse ja laskumisi. Rajad sobivad hästi kepikõnniks ja metsajooksuks. Ettevaatust laskumistel!
  • 19 km ja 24 km– algus sama, mis 5 km rada. Rada läbib fantastilisi looduskauneid maastikuvorme,  näiteks sood ja rabad –  Lagesoo, Lillsoo ja Riistkõrve raba; mäed, seljakud ja oosid - Veriorja mägi, Lõuniku mägi, Katku mägi ja Venemägi. Rada möödub ka rabajärvedest – Linajärv, Ännijärv, Harakajärv, Sillaotsa järv, Mustjärv ja Venejärv.
  • 65 km Kõrvemaa suurring  -  terviserada, mis ühendab piirkonna  keskused – Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, Aegviidu – Eesti matkapealinn, Nelijärve Puhkekeskus, Jäneda, Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus. Aegviidust saab alguse ka Presidendi matkarada (10 km). 

Rahulikuma rajaproofili leiab sportija liikudes keskusest Aegviidu poole mööda 19km/24km rada. Keskusest Aegviitu on 8km. Sellel rajalõigul saab iga hetk tagasi pöörduda ning ei ole hirmu, et ära eksib või teadamata pikkusega rajale on sattunud.

Soovi korral saab keskusest tellida erinevaid treeninguid:

  • Rattasõidutreeningud, kus antakse harrastussportlastele ettevalmistust ning julgust maratonil osaleda ja võistelda. Õpitakse ka teadlikult toituma, enesekindlamalt võistlusrada läbima ning kukkumistest ja traumadest hoiduma.
  • Metsajooksu treeningud on ühendatud Nike Running Clubi jooksukoolitustega, ettevalmistused maratonideks ning jooksulaagrid. Hea võimalus on saada põhjalik ettevalmistus rahvajooksuvõistlusteks, seada personaalsed treeningeesmärgid ning omandada teadmisi metsajooksust kui tervisespordist.
  • Kepikõnnitreeningud, mis on mõeldud rahulikumatele, kuid täielikku treeningkoormust nautivatele harrastajatele, sealhulgas aktiivsetele eakatele. Kepikõnd Põhja-Kõrvemaa terviseradadel ei ole niisama jalutuskäik metsas, vaid pigem tõsine treening tõusude ja laskumistega maastikul.

Treeningpäeva iseloomustab üldiste teadmiste omandamine – õige spordiala valik, õige treeningkava, õige riietus ja varustus, õige toitumine ja palju muud. Kõrvemaa loodusspordi eesmärk on liikuda targalt.

Küsi lisa info@korvemaa.ee.

Tule külla. Puhas Eestimaa loodus ootab Sind!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>