Suusatamine ja suusarajad

Terviserajad on talvehooajal ainult suusatajatele; matkalistele (FATrattad, tõukekelgud, koertega matkajad-suusatajad) on mõeldud eraldi talvine matkarada. Infot ja rajakaardi saab keskusest.

Meil on olemas suusarajad nii klassika kui ka vabatehnika harrastajatele  1,5 km; 3 km; 5 km; 19 km; 24 km ja Kõrvemaa Suurring 65 km –  vt kaarti . Keskuse ees platsil asub 1,2 km-ne rada, mis on pimedal ajal võimalik ka valgustada. Lastele on eraldi suusarajad – tillude suusarada asub saunamaja taga ja suurematele lastele kelgumäe juures koos eraldi laskumisega.

Põhirajad on tähistatud nooltega, mis muudab radadel suusatamise turvalisemaks ning välistab äraeksimise.

Soovitusi suusatajatele ja radade iseloomustus!

  • väikelaste ehk “Tillurada” asub territooriumil ning sobib ideaalselt väikelastele suusatamisega alustamiseks. Rajalt leiavad lapsed mägra, kopra ja metssea kujud. Rada on saunamaja taga platsil ning algab stardipostist. Väljas on ka plakat, kus leiavad lapsevanemad soovitusi, kuidas alustada suusatamisega. Keskusest saab suusavarustust laenutada alates nr 27 saapasuurusest.
  • Lasterada ja trikirada on mõeldud suurematele lastele, kes on juba algoskused omandanud ja saavad proovile panna sõiduoskused künklikul, astmega ja hüppega laskumisrajal. Rada asub kelgumäepealsel alal. Võimalus läbida rada ka nädalavahetusel suusatunnis treeneri juhendamisel.
  • 1,5 km-ne rada – rahulik suusarada, sobib ideaalselt algajatele ja lastele. Raja alguses on kaks väikest tõusu ja laskumist (nimetame neid kaameli küürudeks), ülejäänud rada lauge.
  • 3 ja 5 km-ne rada – algus analoogne 1,5km-sele rajale. Radu võiks pidada hoogsateks ja kiireteks, leidub tõuse ja laskumisi. Soovitus: kui enne laskumist kõhklete, siis parem astuge rajalt välja ning õppige kõigepealt laskumist tundma.
  • 19 ja 24 km-ne rada – algus analoogne nagu 5 km rajal. Tuntud keskuses kui suur ring. Suusataja sõidab mööda fantastilisi looduskauneid maastikuvorme, nagu näiteks sood ja rabad –  Lagesoo, Lillsoo ja Riistkõrve raba; mäed, seljakud ja oosid - Veriorja mägi, Lõuniku mägi, Katku mägi ja Venemägi. Raja lähedusse jäävad kaunid rabajärved – Linajärv, Ännijärv, Harakajärv, Sillaotsa järv, Mustjärv ja Venejärv.
  • 65km Kõrvemaa suurring on fantastiline terviserada, mis ühendab erinevaid piirkonna keskuseid - Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, Aegviidu, Nelijärve, Jäneda ja Valgehobusemäe suusakeskust. Aegviidust saab alguse ka tuntud Presidendi rada. Suusatajal on võimalus sõita ühest keskusest teise.

Rahulikuma rajaprofiili leiab suusataja sõites keskusest Aegviidu poole mööda 19 km/24 km rada. Keskusest Aegviitu on 8 km. Sellel rajalõigul saab suusataja iga hetk tagasi pöörduda ning ei ole hirmu, et ära eksib või teadmata pikkusega rajale satub.

Meil on saadaval rajakaardid ning juhiseid saab küsida ka keskuse söögimajast või suusalaenutusest.

Suusavarustuse rent

Võimalus rentida koha peal hooldatud korralik suusavarustus, soovi korral ka osta uue hooaja varustust. Olemas suusavarustus ka lastele alates 2-st eluaastast.

Tutvu varustuse rendi hinnakirjaga siin.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>