Suusatamine ja suusarajad

Terviserajad on talvehooajal ainult suusatamiseks. Matkamise jaoks (FATrattad, tõukekelgud, koertega matkajad-suusatajad) on tähistatud ja hooldatud eraldi talvine matkarada. Info ja rajakaardi saab keskusest.

Kõrvemaa suusarajad sobivad nii klassika kui ka vabatehnika harrastajatele  1,5 km; 3 km; 5 km; 19 km; 24 km ja Kõrvemaa Suurring 65 km. Keskuse ees platsil asub 1,2 km-ne rada. Lastele on eraldi suusarajad – pisemate laste suusarada asub saunamaja taga ja suurematele lastele kelgumäe juures koos eraldi laskumisega.

Põhirajad on tähistatud nooltega, mis muudab radadel suusatamise turvalisemaks ning välistab äraeksimise.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Radade iseloomustus:

  • väikelaste ehk “Tillurada” asub territooriumil ning sobib ideaalselt väikelastele suusatamisega alustamiseks. Rada asub saunamaja taga platsil ning algab stardipostist. Väljas on ka plakat, kus leiavad lapsevanemad soovitusi, kuidas alustada suusatamisega. Keskuses olemas suusasaapad alates 27 jalanumbrile.
  • Lasterada ja trikirada on mõeldud suurematele lastele, kes on juba algoskused omandanud ja saavad proovile panna sõiduoskused künklikul, astmega ja hüppega laskumisrajal. Rada asub kelgumäepealsel alal. Võimalus läbida rada ka nädalavahetusel suusatunnis treeneri juhendamisel.
  • 1,5 km-ne rada – rahulik suusarada, sobib ideaalselt algajatele ja lastele. Raja alguses on kaks väikest tõusu ja laskumist (nimetame neid kaameli küürudeks), ülejäänud rada lauge.
  • 3 ja 5 km-ne rada – algus sama, mis  1,5 km rada. Radu võiks pidada hoogsateks ja kiireteks, leidub tõuse ja laskumisi. Soovitus: kui enne laskumist kõhklete, siis parem astuge rajalt välja ning õppige kõigepealt laskumist tundma.
  • 19 ja 24 km-ne rada – algus sama, mis 5 km rada. Rada läbib fantastilist ja Kõrvemaale omast mitmekesist maastikku – sood ja rabad –  Lagesoo, Lillsoo ja Riistkõrve raba; mäed, seljakud ja oosid - Veriorja mägi, Lõuniku mägi, Katku mägi ja Venemägi. Raja lähedusse jäävad kaunid rabajärved – Linajärv, Ännijärv, Harakajärv, Sillaotsa järv, Mustjärv ja Venejärv.
  • 65 km Kõrvemaa suurring on terviserada, mis ühendab piirkonna peamised keskused - Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, Aegviidu, Nelijärve, Jäneda ja Valgehobusemäe suusakeskus. Aegviidust saab alguse ka tuntud Presidendi rada. Suusatajal on võimalus sõita ühest keskusest teise.

Rahulikuma rajaprofiili leiab suusataja sõites keskusest Aegviidu poole mööda 19 km/24 km rada. Keskusest Aegviitu on 8 km. Sellel rajalõigul saab suusataja iga hetk tagasi pöörduda ning ei ole hirmu, et ära eksib või teadmata pikkusega rajale satub.

Suusavarustuse rent

Pakume võimalust rentida hooldatud suusavarustust.

NB! Varustus olemas ka lastele alates 2.-st eluaastast.

Tutvu varustuse rendi hinnakirjaga siin.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>