Veematkad Soodla jõel

Avastame Soodla jõge erinevatel põnevatel viisidel.

Soodla jõgi saab alguse Pandivere kõrgustikult Suuga soost ja lookleb mööda Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala. Jõgi läbib Soodla veehoidlat, mis on teatatavasti Tallinna veereservuaar. Jõe luht on võrratu pesitsemispaik veelindudele ja -loomadele. See on kobraste paradiis!

Seiklus kanuuga!

Kanuumatkad jõgedel, sügaval looduses, on üks seiklusliku puhkuse veetmise viis. Kanuu on hea vahend ka loodusvaatlusteks. Mingeid erilisi oskusi kanuusõit ei nõua. Kasuks tuleb muidugi rahulik meel ja koostöö samas paadis viibijatega.

Selleks, et kanuumatk oleks veel enam kui ainult loodusvaatlus, siis oleme ettevalmistanud kaardi erinevatest põnevatest kohtadest jõel. Tänu sellele on matkajal võimalik loodust avastada ja tabada lindude-loomade elutegevuse jälgi. Matkaja ülesanne on lisaks kanuuga matkamisele jälgida ja leida üles kohad ning jäädvustada erinevaid loodusobjekte.

Matkahind koos seiklustegevusega ja vajaliku varustusega on 29 €/osaleja. Minimaalne grupi suurus 10 osalejat.

Loodusvaatlus süstaga!

Süstamatk jõel on elamuslik ja värskeid kogemusi pakkuv meelelahutus varakevadest hilissügiseni. Võimalus vaadelda veelinde ja kopraid nende igapäevaelus. Kui veab, võib peale juhtuda pilliroos põõnavale metsseaperele või jõge ületavale põdrale.

Süstad on kiired, mugavad ja turvalised. Süst on pedaalide abil kergelt tüüritav ning sõitja on süstateki ja põllega kaitstud vihma ja pritsmete eest. Seega ilm ei sega ette võtta mistahes jõge, mistahes ilmaga. Eelteadmisi süstamatkale tulekuks pole vaja – need saab juhendamise käigus. Lapsed võivad osaleda al. 10. eluaastast.

Süstamatka hind 66 €/osaleja, mis sisaldab ka eelnevat instruktsiooni ja retkejuhi teenuseid matkal. Minimaalne grupi suurus 10 osalejat.

Lisavõimalused:

  • Transfeer matka alguspunkti ja tagasi keskusesse militaarveokiga – hind 350 €+km
  • Metsapiknik – lõkkesupp, grillvorstid, Oja talu majakook, tee – hind 15 €/osaleja
  • Ööbimine ripptelgis: 2-kohalise telgi rent koos ülespanekuga 45 €, 3-kohalise telgi rent koos ülespanekuga 55 €.

*Talusaun  - hind kuni 3 tunniks 60 €
*Tavasaun (naiste ja meeste riietusruumid, pesuruumid ja leililava eraldi, ühine eesruum)  - tunnihind esimene 65 €, järgnevad 45 €.
*Tavasaun koos ühe kümblustünniga –  hind kuni 3 tunniks 280 €. Tavasaun koos kahe kümblustünniga – hind kuni 3 tunniks 480 €.

*Ööbimine kuni 24-le Matkamajas koos hommikusöögiga argipäeviti 440 €/öö; nädalavahetustel 490 €/öö
*Ööbimine kuni 11-le Saunamajas koos hommikusöögiga argipäeviti 170 €/öö; nädalavahetustel 198 €/öö

*Seminariruumide rent 19 €/tund, 125 €/päev

*Kosutav boršisupp ja ahjupirukad (suitsukana ja muna-peekoni) – hind 5 €/osaleja

*Maitsev kodune toit – ahjuliha või kanafilee vardad kartuli ja toorsalatiga; Oja talu majakook kohupiima ja virsikutega ning joogid (masinakohv, tee meega, mahl ja kannuvesi) – hind 11,50 €/osaleja

Lisainfo ja broneerimine info@korvemaa.ee või telefonil +372 5349 9598