Viburada

Viburada algajatele ja harrastajatele!

Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses on aastaringselt võimalik vibulaskmist harrastada – meil on viburada, mis sobib kõigile huvilistele. Tulge õppima, katsetama ja harjutama!

Põhja-Kõrvemaa künklik maastik sobib suurepäraselt uuteks väljakutseteks vibu laskmisel. Mõnus tegevus sobib algajatele ja tavaharrastajatele, nii täiskasvanutele kui lastele, ajaviiteks koolitustel ja seminaridel, seltskondlikuks tegevuseks sünnipäevadel ja kokkutulekutel.

Viburada koosneb avarast harjutusalast ning 8-st laskmiskohast. Põnevust lisavad erikõrgustele suunatud laskmiskohad, üle oja laskmine… Märklaudadeks on ka loomakujundid, et saada ettekujutust Robin Hood’i jahikäigust.

“Vibuseiklus Kõrvemaal”  - täispakett koos varustuse, juhendamise ja võistluskorraldusega.

Täispakett sisaldab vibulaskmise täisvarustust, algkoolitust harjutusväljakul ja metsaraja läbimist koos instruktoriga ning  soovi korral võistluse korraldamist. Seltskond jagatakse kuni 5-liikmeliseks võistkondadeks. Kestvus kokku 2 kuni 3 tundi.

Lapsi lubatakse rajale ainult täiskasvanud saatjaga!

Täiskasvanutele kuni 5 osalejat 105 €
Täiskasvanutele kuni 10 osalejat 189 €
Iga lisanduv osaleja 16 €
Lastele kuni 5 osalejat 85 €
Lastele kuni 10 osalejat 143 €
Iga lisanduv osaleja 9 €

Viburaja kasutamine ja varustus

Täiskasvanule kuni 3 tunniks 20 €
Laps, õpilane, pensionär 15 €
 Viburaja kasutamine isikliku varustusega  3 €

Varustus – vibu, nooled, nooletupp, soovi korral käsivarrekaitsed ja laskmiskinnas ning mänguleht.

Lõhutud või kaotatud varustus

Vibu 150 €
Nool 7 €

Hinnad kehtivad keskuses lisateenuste tarbimise korral. Lapsi lubatakse rajale ainult täiskasvanud saatjaga. Lisainfo ja broneerimine: info@korvemaa.ee või telefonil 5349 9598;

Lisavõimalused keskuses:

 

Falco vibumeistrid on olnud meie headeks partneriteks juba aastaid. Koos nende taskukohaste ja samas kõrge kvaliteediga laskeriistadega on kasvanud terve põlvkond vibulaskjaid Eestis aga Falco vibud on leidnud väärilisi ostjaid üle terve maailma, alates põhjanaabritest, lõpetades Ameerika Ühendriikidega. Falco tootevalikust leiab sobiva vibu nii pisipõnn kui ka kõrgetele sportlikele saavutustele orienteeritud laskja. Nende vibudega on saavutatud mitmeid kõrgeid tiitleid tipptasemel ja samas on olnud just Falco vibu paljudele laskjatele esimeseks laskeriistaks.

Traditsioonilise vibu ehk longbow

Vibu tekkelugu ulatub tagasi päevani, mil inimene esmakordselt pingutas nööri puuoksale. Sellest hetkest muutus inimkonna ajalugu, sest tehtud sai väga suur hüpe võrreldes eelnenud algeliste küttimisvõimalustega.

Traditsioonid püsivad aastatuhandeid, eriti sellise relva puhul nagu vibu. Kaasaegne longbow on kujult sarnane oma esimeste eellastega, küll mitte aga enam sisult. Puit on küll endiselt vibu südameks, aga lisandunud on tänase päeva sõnana erinevad materjalid nagu klaas- ja süsinikplastikud ning epovaigud. Falco longbow ongi parimaks näiteks, kuidas ühendada iidsete vibumeistrite poolt väljamõeldud kuju tehnoloogia viimaste uuendustega.

Falco longbow’de hulgast leiab sobiliku laskeriista iga huviline- nii laps kui pensionär, mees kui naine- kusjuures meeldivaks ajaviiteks ja meelelahutuseks saab sama vibu kasutada sageli terve seltskond.

Plokkvibu

Plokkvibu on maailma kõige populaarsem vibutüüp, mida kasutatakse ühtviisi palju nii meelelahutuslikuks, võistluslaskmiseks kui jahilaskmiseks. Plokkvibu teeb eriliseks vibu ühes või mõlemas otsas asetsev tsentrist välja viidud ketas ning neid balansseerivad kaks lisakaablit, mistõttu tundub kaugelt vaadates, et plokkvibul on kolm nööri. Sellisel ketaste ja kaablite süsteemil on kaks eesmärki: 1) tõmmates on vibu jäik ja muutub siis järsku kergelt hoitavaks, seda nimetatakse let-off’iks 2) vibu lahti lastes toovad tsentrist välja viidud kettad kaasa järsu kiirenduse, mistõttu on noole algkiirused säärase vibu puhul kohati lausa üle 100 m/s.

Plokkvibu sobib hästi ka lastele alates 5.-st eluaastast harjutamiseks ja rajal võistlemiseks.

Vibuvarustust saab osta Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest kui ka Sportland kauplustest üle Eesti.

Rohkem infot valdkonnast leiad:
Eesti Maastikuvibu liit www.faae.ee
Falco OÜ www.falco.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>