Tutvustus

Sportland Kõrvemaa Matka-ja Suusakeskus asub 55 kilomeetri kaugusel Tallinnast Anija vallas Harjumaal. Keskuse territooriumi piiril asetseb 12 961 hektari suuruse Põhja-Kõrvemaa „mägede”, soode ja  järvedega kaetud looduskaitsealal. Fantastiline puutumatu loodus, mis on vaheldusrikkaima maastiku ja pinnasvormidega Eestis.

Keskusest viie kilomeetri kaugusel asub Kõrvemaa pealinn ja kunagine kuurortlinn Aegviidu, kuhu saab kohale sõita ka rongiga.

Siin ootavad sind talvel fantastilised, huvitavad ja hästi hooldatud tervise- ja suusarajad pikkusega 1,5 km, 3 km, 5 km, 19 km ning  24 km, suusakool algajatele ja edasijõudnutele, mõnus kelgumägi ja äkilisem snowtube’i nõlv, uisuväljak algajaile, grupi- ja personaalmatkad mootorsaanidel, talvised seiklus- ja orienteerumismängud.

Kevadel muutub aga keskus tõeliseks matka- ja loodusspordi keskuseks – metsajooksu, kepikõnni ja jalgratta treeningud – laagrid terviseradadel koos treeneritega; jalgsi- ja rattamatkad, mis tutvustavad piirkonna militaarajalugu ja kirjanduskultuuri A.H Tammsaare kadunud Koitjärve küla põhjal; loodusvaatlus ja -hariduslikud matkad; räätsamatkad rabas; korilasmatkad ning koos piirkonna haruldaste taimestiku tutvustamisega; seiklus- ja fotomängud; orienteerumise algkoolitus koos matka või kerge võistlusega, Villismaasturitega orienteerumine ja palju muud vahvat. Peale aktiivset õuetegevust pakume külastajatele maitsvaid koduseid toite, kuuma sauna ning öömajale jääjatele magusat und.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>