Lastega matkale! Jalgsimatk metsloomade radadel ja lõkkepiknik MATK ON TÜHISTATUD

OLGEM TERVED JA HOITUD, MATKAME ISESEISVALT:

 

Keskusest võimalik rentida vajalikku matkavarustust - https://www.korvemaa.ee/varustus

 

Tähistatud matkarajad

 

Sobivad matkamiseks jalgsi, FAT ratastega… Ja ka koos koertega.

 

  • 3,8 km matkarada – hooldatud ja tähistatud matkarada, sobib jalgsi matkamiseks.
  • 14 km matkarada – hooldatud ja tähistatud matkarada. Kui tundub, et terve rada on liiga pikk, siis soovitame matkata matkarajal edasi-tagasi suunal. Matkarada möödub RMK Venemäe lõkkeplatsist -  seal on võimalus grillida ja lõket teha. Venemäe lõkkeplatsilt on keskusesse ca 3,5 km.

 

Tähistatud terviserajad

 

  • 1,5 km – rahulik terviserada, sobib ideaalselt algajatele ja lastele. Raja alguses on kaks väikest tõusu ja laskumist (nimetame neid kaameli küürudeks), ülejäänud rada lauge.
  • 3 km ja 5 km – algus sama, mis 1,5 km  rada. Radu võiks pidada hoogsateks ja kiireteks, leidub tõuse ja laskumisi. Rajad sobivad hästi kepikõnniks ja metsajooksuks. Ettevaatust laskumistel!
  • 19 km ja 24 km– algus sama, mis 5 km rada. Rada läbib fantastilisi looduskauneid maastikuvorme,  näiteks sood ja rabad –  Lagesoo, Lillsoo ja Riistkõrve raba; mäed, seljakud ja oosid - Veriorja mägi, Lõuniku mägi, Katku mägi ja Venemägi. Rada möödub ka rabajärvedest – Linajärv, Ännijärv, Harakajärv, Sillaotsa järv, Mustjärv ja Venejärv.
  • 65 km Kõrvemaa suurring  -  terviserada, mis ühendab piirkonna  keskused – Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, Aegviidu – Eesti matkapealinn, Nelijärve Puhkekeskus, Jäneda, Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus. Aegviidust saab alguse ka Presidendi matkarada (10 km). 

 

Rahulikuma rajaproofili leiab sportija liikudes keskusest Aegviidu poole mööda 19km/24km rada. Keskusest Aegviitu on 8km. Sellel rajalõigul saab iga hetk tagasi pöörduda ning ei ole hirmu, et ära eksib või teadamata pikkusega rajale on sattunud. Kõrvemaa terviserajad on tähistatud nooltega.

 

Läheduses asuvad RMK matkarajad ja matkatee

 

  • Uuejärve loodusrada 6 km, rohkem infot siit, matka võib alustada Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest – kokku ca 8 km. Põhja-Kõrvemaa eriilmelisel ja huvitaval maastikul looklev rada. Näha saab erinevaid metsatüüpe, pinnavorme ning Nõukogude armeest jäänud jälgi. Rada on tähiststud kollaste värvimärkidega.
  • Jussi loodusrada 8 km, rohkem infot siit. Matka võib alustada Koersilla parklast või Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest, kui matkatakse ratastega. Rattamatkade puhul on järvede vaheline matkatee omaette põnev väljakutse.
  • Paukjärve loodusrada 5 km, rohkem infot siit. Siinkohal võib ühendada Jussi ja Paukjärve loodusrajal matkamise. Matka võib alustada Paukjärve parklast või Koersilla parklast. Võimalik matkata jalgsi või ratastega. Paukjärve juurest on võimalik minna Kõnnu Suursoole mööda laudteed matkama või rabamatkale.

 

Meie kontaktid: info@korvemaa.ee või tel. +372 5349 9598

Asukoht kaardil: https://goo.gl/maps/dyKrGCJhZwLgHtCx7