Kevadised programmid koolidele

Kõrvemaal leidub veel lund ja järved on jääs, ent linnades koputab KEVAD juba uksele. Mõeldes kevadele, kutsume Teid meile külla – kuidas muuta koolivaheaeg põnevaks koos klassikaaslastega?

Ööhommik koolinoortele

Kõrvemaal saab koos koolikaaslastega olema megapõnev! Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus pakub koolinoortele põneva väljasõiduvõimaluse! Öös on asju ehk mängime õhtupimeduses öödiscgolfi ja varahommikul ärkame enne päikest ning suundume koos retkejuhiga päikesetõusumatkale. Matkale on võimalik minna jalgsi, räätsadega või FAT ratastega.

Pakkumise hind 29€/osaleja. Loe täpsemalt siit!

Püüame viimast lund suusaradadelt ja matkame järvejääl!

Lähme matkame tõukekelkudega! Või hoopis matkauiskudega uisutama?Märtsikuu matkadele pakume soodushinda 10€/laps

(min grupp 15 ja kuni 3 saatvat täiskasvanut tasuta).

 

Kevadised õuesõppeprogrammid kooliõpilastele

Rattamatk ja kalapüük 

sobiv lastele alates 9.-st eluaastast. Läheme mõnusale rattamatkale maastiku- või tõukeratastega Põhja-Kõrvemaa loodusmaastikule, kus tihe teedevõrgustik on just kui loodud jalgrattamatkadeks. Matkateekond viib meid mööda oose, mööda rabajärvesid ja näitame Põhja-Kõrvemaa loodusvaatamisväärsuseid, mida peab oma silmaga nägema. See on täpselt selline matk, kus kõik leiavad endale midagi avastamist väärt.Peatume järve ääres ja paneme proovile kalapüüdmise oskused. Kuidas püüda ja millega püüda? Juhised saame instruktorilt.

Jalgsimatk “Rabav raba ja oosid”

Sobiv lastele alates 10.-st eluaastast. Loodusvaatlusmatk rabamaastikul ja oosidel. Räägime raba tekkest ja kasvamisest. Vastuse saavad küsimused, mis on kõrgsoo, madalsoo ja siirdesoo. Arvutame raba vanust ning teeme selgeks rabas leiduvad taimed. Selgitame välja ka räätsade vajaduse rabas ja kuidas neid ise teha. Matkamise käigus mõõdame oose ka üles-alla…

“Ajal on lugu”

Sobiv lastele alates 11.-st eluaastast. Kombineeritud bussi- ja jalgsimatka algus on Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses. Bussiga läbitakse lähipiirkonna kultuuri- ja rahvaajaloo tähtsamad paigad vastavalt valitud matka teemale ning alustatakse jalgsimatka Paukjärve matkarajal. Paukjärve matkarajani on keskusest ca 12 km. Ajaloomatka teemade valik:  A.H.Tammsaare elu Koitjärvel; piirkonna militaarajalugu; piirkonna kultuuriajalugu ja ühiskondlik elutegevus.

Kooli matkapäev Põhja-Kõrvemaal

Ootame kooliõpilasi ühisele matkapäevale Kõrvemaale! Hea võimalus on tulla rongiga Aegviitu ja alustada oma matka sealt!

Näidis päevakava:

  • rongiga Aegviitu 
  • Aegviidust matk mööda tähistatud rada Kõrvemaale – instrueerime raudteejaamas, anname kaasa kaardi ja legendi, mille alusel tuleb matkamise käigus lahendada erinevaid ülesandeid
  • saabumine keskusesse, kus toimub vibulaskmine ja discgolfi mängimine koos juhendamisega
  • transfeer tagasi Aegviidu raudteejaama

Lisainfoga saab lähemalt tutvuda siin

Ka suvistesse lastelaagritesse on veel kohti! Muudame suve põnevaks looduses seigeldes!

Matka- ja seikluslaagrid 2017

Õpetame lastele loodust tundma, tutvustame erinevaid tegevusi looduses ja võimalusi looduses viibimiseks ning loomulikult ka seda, kuidas looduses turvaliselt viibida. Laagri käigus matkame jalgsi, ratastel, hobuste ja räätsadega, käime Aegviidu seiklusrajal, püüame järvest kala, supleme järvedes, teeme ühistegevusi, paneme proovile oskused ja teadmised, mida laagri käigus on omandatud. 

Kohtumiseni Kõrvemaal!

Liitu Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse uudiskirjalistiga