Kevadmatkad koeraga ja lühiloeng looduses!

 

Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus kutsub  7., 14. ja 21. mail 2017 koeraomanike koos oma koertega ühiselt Kõrvemaa metsaradadele matkama. Matka kestvus on kuni 3 h (võimalik valida ka lühem rada).  Matka vältel tehakse ühine puhkepaus, kus on võimalik osa saada umbes 60 minutit kestvast lühiloengust ja väikesest piknikust kosutava joogi (tee, jäätee) ja Kõrvemaa keskuse majakoogiga.

Matkad algavad 7. ja 21. mail kell 11.00; 14.mail kell 13.00.

Ettevalmistused matkaks:

  • Võta kaasa seljakott  matkamoona ja tee jaoks, mis keskusest kaasa pakitakse. Sinna seljakotti on hea ka mõni maius panna ning koera jaoks veenõu.
  • Koerad peavad matka vältel olema jalutusrihma otsas või kinnitatud veoliiniga vöö külge. Veovarustuse saab laenutada keskusest.
  • Pane jalga sobivad jalatsid maastikul liikumiseks, mõned kohad võivad matkarajal ka märjemad olla.
  • Riietu vastavalt ilmastikule ja soovitatavalt kihiliselt, et vajadusel saab riideid vähemaks võtta.

Matka hind 8 € inimene, mis sisaldab retkejuhi teenuseid, loengut ning kerget matkamoona.

Matkade teemad:

7.05.2017 Ülle Aaslav-Kaasik. Mõtteid eesmärgi seadmisest ja treenimisest  (kelgukoerte pikamaa maailmameistrivõistluste Polardistans näitel)

Ülle Aaslav-Kaasik  alustas oma siberi huskydega aktiivselt võistlemist  2009. aastal. Ta tuli samal aastal Baltic Cup Dryland võistlussarja üldvõitjaks põhjamaiste tõugude arvestuses  2-koeraga tõukerattaveo klassis. Ülle on oma koertega Soomes edukalt sooritanud ka kelgukoertele mõeldud võistluskatsed 4-koeraga käruveo klassis sprindidistantsil 2013. aastal ning 4-koeraga kelguveo klassis keskmaa distantsil 2016. aastal. Tema säravaim tulemus pärineb käesoleva aasta märtsikuust Rootsist  – maailmameistritiitel puhtatõuliste kelgukoerte MM-ilt  Polardistansilt  1-4 koeraga pulkaveo klassis. Ülle on aastate jooksul ise oma teadmisi täiendanud mitmetel koolitustel  ning jaganud omakorda oma kogemusi erinevatel veokoolitustel.

14.05.2017 Emma Jäger.  Koera emotsionaalne heaolu koeraüritusel /matkal

Emma Jäger on koertekooli Kratt asutaja, omanik ja treener.  Enda sõnul on koerad olnud tema jaoks omamoodi kinnisideeks juba lapsepõlvest saati. Sügavam huvi koerte koolitamise valdkonna vastu sai alguse 2009. aastal ning otsesed kogemused isiklike koertega on teinud murelikest koertest tema südameasja. Igapäevaselt annab ta trenne erinevate hingehädadega koerte probleemide lahendamiseks nagu koerareaktiivsus, erinevad hirmud ja ärevusprobleemid. Enda koertega harrastab ta lisaks pidevale uute meetodite katsetamisele ja eksperimenteerimisele sõnakuulelikkust, võimlemist ja veosporti.

21.05.2017 Mari Valgma. Mida peaks teadma koerte füüsilisest treeningust?

Mari Valgma on koerte võimlemis- ehk fitnesstreener, ingl. keeles Certified Professional Canine Fitness Trainer. Eesti mõistes üsna uue valdkonna avastamiseni jõudis Mari tänu oma austraalia lambakoerale Pipile. Mari tutvustabki oma loengul lähemalt koerte võimlemist. Loengul käsitletavad teemad:

  1. Jalutamine ning millisel pinnasel liikuda
  2. Väsimus – kuidas seda ära tunda ja mida ette võtta
  3. Süvalihaste treeningust ja kehatunnetusest – mida need endast kujutavad ning milleks neid on koertel vaja
  4. Puhkus

Palume kindlasti eelnevalt matkadele registreerida alloleva vormil. Lisaks kirjuta märkustesse ka mis vanuses ja tõugu Sinu koer on. Kui on soovi laenutada ka rakmeid, siis see info ka.

Lisaküsimuste korral helista julgesti telefonil 53499 598 või kirjuta info@korvemaa.ee.