Nüüd siis Kõrvemaale, Tallinna suusamaratonile!

Suur ja meeleolukas Tartu maraton on selleks korraks sõidetud ja nüüd oodatakse suusatajaid Kõrvemaale ! EMT Estoloppeti sarja viienda etapina sõidetava XIII Tallinna Suusamaratoni registreerimine kestab internetis kuni 25.veebruarini 2010 (kaasaarvatud). Hiljem on võimalus registreeruda ainult 28.veebruaril ja seda siis juba kohapeal.

Lumeolud Tallinna maratoni rajal on väga head. Ilmajaam lubab aga nädala lõpuks esimest korda sellel aastal sula. Kuna viimased päevad on iga päev sadanud, siis on isegi hea, kui tuleb kerge sula, mis muudab raja põhja tugevamaks ja võimaldab lund kokku pressida.

Tallinna Suusamaratoni rada on kasutusel olnud igal nädalavahetusel alates lume tulekust ja rajapõhi tugev, kuid peal on siiski pidevalt sadanud värske lume pehmem kiht. Esmaspäeval sõideti jälle rada täies laiuses sisse ning see on saanud nüüd külmema ööga tugevneda.

Kolmapäeval 24.veebruaril, Eesti Vabariigi aastapäeval on kõigil suusatajatel võimalus tulla Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusesse rajaga tutvuma. 21 km pikkune maratonirada on märgistatud punaste nooltega. Et sel päeval toimub üle Eesti ka Eesti Terviseradade aktsioon – Suusatades koos ümber maakera, siis ärge unustage rajalt tulles korraldajatele üles anda ka oma läbitud kilomeetreid.

Maratonipäeval on täissõidul, 42 km distantsil viis teeninduspunkti, lühikesel 21 km rajal aga kaks. Tänavusel Tallinna Suusamaratonil on kavas ka lastesõidud, mis algavad kell 11.20.

Üldise soovitusena tuleks praeguse tõelise lumeuputuse tõttu tulla kohale pisut varem, kuna hea parkimiskoha saamisega võib tekkida probleeme. Korraldajad teevad endast parima, aga erakordsed lumeolud nõuvad seekord suuri lisatöid.

Kohtumiseni Kõrvemaal, XIII Tallinna suusamaratonil!