SPORTLAND KÕRVEMAA RATTAMARATON – KOGU PERE SPORDIPÄEV!

Sportland Kõrvemaa Rattamaraton tuleb taas! Sportland Kõrvemaa Neliküritus on jõudnud viimasesse etappi, kus peab veel ainult ratta selga hüppama. Kogu pere rattamaraton saab alguse 22. septembril Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses. Internetis on võimalik registreerida 20. septembrini. Kohapeal lõpeb registreerimine 15 minutit enne starti.

Korraldaja Mari Hütsi kirjeldab Kõrvemaad, kui kodust ning sooja kohta. „Sportland Kõrvemaa Rattamaraton on sõbralik ja tore pereüritus, koos väikese väljakutsega mugavustsoonist,“ räägib Mari tulevasest üritusest. Korraldajate jaoks on oluline teha sellest kõigile mõnus spordipäev, seepärast on Sportland Kõrvemaa Rattamaratonile oodatud nii vanemad rattasõbrad kui ka pere kõige väiksemad. Täiskasvanutele pakutakse kahte rada, üks neist 18km ja teine 45km. Pere pisematele on mõeldud Mesikäpa laste- ja noortesõidud, mille distantsid on vastavalt 7km noortele ning 400m lastele.

Lisaks sellele on korraldajad rõhku pannud mõnusa keskkonna loomisele, peale rattasõitu on võimalik minna sauna ja nautida kosutavat suppi ning pannkooke. Ka pealtvaatajana võib tulla mõnusale perepäevale, nautida loodust ning kaasa elada sõitjatele, et ühiselt luua mõnus atmosfäär.

Rattamaratonist võib osa võtta ka koos töökaaslastega, kuna eraldi peetakse Firmaspordi arvestust, kus läheb kirja iga ettevõtte kolm kiiremat aega.

Võimalusi on mitmeid

Lühem, 18km distants on sobilik ka algajatele, 45km pikkust rada soovitatakse juba kogenud sportlastele. Sellegipoolest annavad korraldajad kõigile soovituse läbida enne rattamaratoni tervisekontroll, et olla kindel enda võimetes.

Kuigi rattaklass on vaba, siis soovitatakse maratonile tulla siiski maastikurattaga, sest distants läbib erinevaid pinnaseid – kõvakattega matkarada, kruusatee, laudtee ning mõnes kohas ka multš. Esimesed kiiremad saavad soovi korral ratta laenutada Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest. Korraldaja Mari Hütsi pakub välja huvitava lahenduse: „Väga vahva idee oleks rentida fatbike, ehk eriti laiade rehvidega ratas, ning panna ennast sellega Kõrvemaa maastikul proovile.“

Veel muudab rattamaratoni huvitaks asjaolu, et lisaks tavapärasele kolme kiireima mehe ja naise autasustamisele, toimub viimase kilomeetri kiirendusvõistlus, ehk kuulutatakse välja ka kiireim sõitja distantsi viimasel kilomeetril.

Hea kogemus lastele

Sportland Kõrvemaa Rattamaraton on eriline sellepärast, et annab võimaluse ka lastele katsetada enda jaoks midagi uut. Kuigi 7km distants on enamjaolt lauge, siis on sees ka mõni tõus ja laskumine, et noored saaksid harjutada tulevikus raskematel radadel sõitmiseks. 400m lasterada kulgeb aga mõnusalt võistluskeskuse lähedal, kus saavad pere pisemad sõita ilma suuremate raskusteta. „Me oleme loonud väga laheda programmi lastele ja noortele, et nad saaksid end proovile panna ja tunda, et sport on äge,“ innustab Mari Hütsi noori spordipäevast osa võtma.
Rattamaratonile lisaks on lastele ja noortele selleks päevaks teisi toredaid tegevusi välja mõeldud. On olemas eraldi Mesikäpa mänguala, kus lapsed saavad lõbusalt aega veeta. Lisaks on võimalus panna ennast proovile madalseikluspargis, vibulaskmises ja footpool’is.

Tule vabatahtlikuks!

Kui ise rattaga sõitma minna ei taha, siis kutsub Sportland Kõrvemaa rattamaraton osalema vabatahtlikuid, kes saavad käe külge lüüa ürituse läbiviimisel. Abilistele pakutakse tasuta süüa-juua ning mõnus päev looduses koos hea atmosfääriga. Korraldaja Mari Hütsi kiidab vabatahtlikuks olemist. „See on väga hea kogemus, kuidas võistlusele kaasa elada ja näha naeratavaid nägusid üle finišijoone tulemas, tundes, et oled kõigele sellele omapoolse panuse andnud,“ kinnitab ta.

Kohtumiseni Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil!

Rattamaratonile saab ennast kirja panna siin.

Tekst: Kaisa Kiriland

Fotod: Sportland