Tulemas on ÖÖ XDREAM võistlus Kõrvemaal

Sumedad suveööd on kätte jõudnud ja ACE Xdream öine seiklus paari aastaselt pausilt tagasi.

Kõrvemaa ei ole seiklejatele kindlasti võõras paik, oleme ju seal kunagi talvel seiklust korraldanud ja ka Bike Xdream aastate eest toimunud.
Seekord, aga seikleme öösel ja suvised rabad, järved ning kaunis maastik ootavad avastamist hoopis teise nurga alt.
Rajameister Erik Aibast kasutab piirkonda harjumuspärasest teisiti ning samuti on rajale oodata lausa kahte uut tegevust, mida meie seiklustel pole varem programmis olnud.

Öine Xdream saab stardi reede õhtul ja laupäeva varahommikuks on enamusel see katsumus juba seljatatud.

ACE Xdream on seiklus kolmeliikmelistele võistkondadele joostes, ratastel ja kanuuga, kolmel erineva raskusega rajal. Seikluse eesmärk on viia sind kohtadesse, kuhu sa muidu ei satuks ning kaasata tegevustesse, mida sa muidu ei teeks! Registreeri enda tiim võistlusele siit !

ACE Xdream Kõrvemaa öise seikluse rada on testitud ja testija Tiit Pekk tahaks rääkida palju, kuid paraku ei saa kõigest ka ju rääkida:

“Mulle Kõrvemaa meeldib, sest see on nii ilus. Aga ka raske. Neid tõuse jagus ikka piisavalt nii jooksu- kui rattaradadele. On ka raskema läbitavusega kohti. Tõsi, alati ei pea neid otse läbima, sest otse ei ole alati kiireim tee :) Proovisin ikka ise selle mitu korda ära.

Teevalikuid on piisavalt. Mitmed korrad avastad end lahkamas emma-kumma variandi plusse ja miinuseid. Ma testisin vaid pooled valikud ära.

Kajakietapp toob selgelt uut hingamist ja on kanuuga võrreldes kiirem ning lõbusam. Meil oli päevasel ajal testides kohati õige teeotsa v kaldanuki leidmisega raskusi. Kujutan vaid ette, kui lõbus saab siin öösel olema… :) Samas on etapid väga lühikesed, et ka suuremgi viga saab (teoorias) kiirelt parandatud.

Sujuv ja vigadeta läbimine eeldab head tiimitööd. Eelis on neil, kellel rollid paigas, aga millised võivad ka seikluse käigus muutuda. Ettelugemine -mõtlemine on abiks hilisema jalavaeva vähendamisel.

Ja neile, kel ette loetud, on Kõrvemaa rada on kiire ja vaheldusrikas. Kordagi ei olnud igavat hetke, käed-jalad-pea-silmad olid kogu aeg töös. A-raja on elemente arusaadavalt enam, sest seiklus pikem ja võimaldab rohkemat.

Ja kui testid toimusid päeval, siis seiklus öösel. Öös on teatavasti asju ja mitte kõik ei paista nii hästi kätte, kui päeval.

Seenesõbrana ei saa mainimata jätta, et testimiste tulemusena alustasin puravikuhooajaga. Kukeseened saavad ka palju suuremad olema kui natukenegi vahepeal vihma tuleb. Omas tiimis oleks mulle antud korraldus seenelokaator kinni keerata seikluse ajaks.”

Kohtume rajal juba 26 juulil 2019!